Mimo mrozu przekraczającego minus 50 stopni Celsjusza, dzieci ze wsi Ojmiakon w Jakucji idą do szkoły.

Jakucka wioska Ojmiakon znana jest jako jeden z rosyjskich „punktów zimna”. Temperatury potrafią tam sięgać -50 stopni Celsjusza – a czasem bywa jeszcze zimniej. Tak było również ostatnio, gdy temperatura spadła do -53 st. Celsjusza. Mimo to, miejscowe dzieci  poszły do szkoły.

Dzieci z 11 klasy rosyjskiej szkoły na nagraniu wideo mówią, że mimo mrozu idą do szkoły. Jedno z nich zaznacza, że rano był -55 stopni, ale potem „ociepliło się”. Dodają, że ich młodsze rodzeństwo zostało tego dnia w domu. Za dziećmi widać tablicę informującą,  że Ojmiakon to „punkt zimna”. Miejscowość ta, a dokładniej Dolina Ojmiakońska w Jakucji jest uznawana za jedno z najsurowszych miejsc na ziemi stale zamieszkanych przez ludzi.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do niedawna był to „biegun zimna”, gdzie odnotowano najniższą temperaturę powietrza na półkuli północnej (-71,2 st. Celsjusza). Nazwa wsi w języku jakuckim oznacza „niezamarzająca woda” i odnosi się do pobliskich gorących źródeł.

Przeczytaj: Trzaskający mróz na Białorusi unieruchomił trolejbusy [+VIDEO]

Youtube.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz