Władze czterech regionów Federacji Rosyjskiej i miasta na Krymie ogłosiły obowiązek noszenia masek na twarzy by ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS COVID-2019.

Portal rosyjskiej telewizji Dożdż podał, że używania masek nakazują już władze obwodów włodzimirskiego, swierdłowskiego, nowosybirskiego, Republiki Sacha (Jakucji), a także położonego na anektowanym przez Rosję Krymie miasta wydzielonego Sewastopol. Zarządzenia władz regionalnych określają różny zakres stosowania tego środka ochronnego.

Już od poniedziałku w obwodzie włodzimierskim położonym w europejskiej części Rosji maski muszą zakładać wszyscy obywatele wchodzący do sklepów, aptek, pojazdów transportu publicznego oraz budynków dworców. W dalekowschodniej Jakucji obowiązek noszenia masek w miejscach publicznych obejmie od wtorku tylko niektóre rejony i miejscowości tego regionu – Jakucka, Niżnego Biestiacha, Żetaju, Tiksi, rejonu marninskiego, ałdanskiego i nierjungrinskiego.

W obwodzie swierdłowskim obowiązek noszenia masek będzie dotyczył tylko obywateli przebywających w przestrzeniach zamkniętych takich jak sklepy i pojazdy transportu publicznego, powiedział miejscowy gubernator Jewgienij Kujwaszew. Takie same zasady chcą wprowadzić władze obwodu nowosybirskiego. Natomiast w krymskim Sewastopolu noszenie masek będzie obowiązkowe także w przestrzeniach otwartych.

W poniedziałek liczba zarażonych koronawirusem SARS COVID-19 przekroczyła w Rosji 87 tys. Państwo to znajduje się na dziewiątym miejscu na świecie pod względem liczby takich przypadków. W samym obwodzie włodzimierskim zanotowano 518 przypadków zakażenia, w Republice Sacha (Jakucji) – 159, w obwodzie swierdłowskim – 454, w obwodzie nowosybirskim – 347, a w Sewastopolu – 34.

tvrain.ru/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply