Sachaliński sąd obwodowy zadecydował, że były gubernator tego obwodu, Aleksandr Choroszawin pozostanie w areszcie tymczasowym.

„Sąd drugiej instancji, rozpatrzywszy odwołanie obrońcy Choroszawina, utrzymał postanowienie jużnosachalińskiego sądu miejskiego” – agencja informacyjna RIA Nowosti cytuje poniedziałkową decyzję sądu. Tym samym utrzymana została decyzja o pozostawieniu byłego prominenta w areszcie do 9 lutego 2018 roku.

Choroszawin był gubernatorem dalekowschodniego obwodu sachalińskiego w latach 2007-2015. Był działaczem rządzącej partii Jedna Rosja. 4 marca 2015 roku został zatrzymany przez Federalną Służbę Bezpieczeństwa jako podejrzany o korupcję. W czasie towarzyszącego zatrzymaniu gubernatora przeszukaniu agenci FSB znaleźli w jego domu miliard rubli w gotówce. Przeszukanie przeprowadzone przez agentów w jego moskiewskim mieszkaniu ujawniło z kolei około 800 sztuk drogocennej biżuterii o łącznej wartości 36 milionów rubli. Na mocy decyzji sądu były polityk przebywa w areszcie tymczasowym od 23 marca 2015 roku.

Korzystasz z portalu Kresy.pl
Wspieraj nas regularnie.

Prokuratura oskarża Choroszawina o przyjęcie łapówek na łączną kwotę 522 milionów rubli. W zamian za łapówki, Choroszawin miał ustawiać przetargi na zamówienia publiczne w swoim regionie. Dotyczyło to tak ważnych inwestycji na dalekowschodniej wyspie, jak przebudowa Południowosachalińskiego Portu Lotniczego czy czy modernizacja jużnosachalińskiej elektrociepłowni.

Czytaj także: Były prezydent Tarnowa z wyrokiem więzienia

ria.ru/kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz