Lubelski sąd uznał, że atak na Saudyjczyka miał podłoże rasowe.

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał we wtorek na 8 miesięcy bezwzględnego więzienia 31-letniego lublinianina Adama C., który w maju 2017 roku uderzył i znieważył studenta z Arabii Saudyjskiej. Sąd uznał, że atak nastąpił z pobudek rasowych.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6374 PLN    (28.97%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Do ataku na Saudyjczyka Almuallema A. doszło w centrum Lublina na ulicy Chodźki, gdzie student stomatologii Uniwersytetu Medycznego chciał zrobić zakupy. Stojący przed sklepem z kolegami Adam C. poprosił Saudyjczyka o papierosa, a gdy zorientował się, że zaczepiony jest obcokrajowcem, zaczął obrzucać go wyzwiskami „brudasie” i „ciapaty” a także kazał mu wracać „do siebie”. Kazał mu całować wytatuowaną na przedramieniu flagę i uderzył pięścią w twarz oraz otwartą dłonią w tył głowy. Doszło do szarpaniny, po której Almuallem A. ukrył się w sklepie przed Adamem A. grożącym mu drewnianą sztachetą wyrwaną z płotu. Agresywnego lublinianina zatrzymała policja.

Jak podaje PAP, sąd wydając wyrok oparł się na zeznaniach pokrzywdzonego i świadków a także nagraniach z kamer monitoringu sklepu. Adam C. otrzymał wyrok pozbawienia wolności bez zawieszenia, ponieważ był już kilkakrotnie karany a w 2016 roku opuścił zakład karny. Sąd uznał, że wymaga resocjalizacji w odizolowaniu od społeczeństwa. Oskarżonego nie było na sali rozpraw podczas ogłaszania wyroku, proces odbywał się bez jego udziału. Wyrok nie jest prawomocny.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Sąd łagodny wobec Ukraińców hajlujących na Majdanku

Kresy.pl / PAP

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz