Lubelski sąd uznał, że atak na Saudyjczyka miał podłoże rasowe.

Sąd Okręgowy w Lublinie skazał we wtorek na 8 miesięcy bezwzględnego więzienia 31-letniego lublinianina Adama C., który w maju 2017 roku uderzył i znieważył studenta z Arabii Saudyjskiej. Sąd uznał, że atak nastąpił z pobudek rasowych.

Do ataku na Saudyjczyka Almuallema A. doszło w centrum Lublina na ulicy Chodźki, gdzie student stomatologii Uniwersytetu Medycznego chciał zrobić zakupy. Stojący przed sklepem z kolegami Adam C. poprosił Saudyjczyka o papierosa, a gdy zorientował się, że zaczepiony jest obcokrajowcem, zaczął obrzucać go wyzwiskami „brudasie” i „ciapaty” a także kazał mu wracać „do siebie”. Kazał mu całować wytatuowaną na przedramieniu flagę i uderzył pięścią w twarz oraz otwartą dłonią w tył głowy. Doszło do szarpaniny, po której Almuallem A. ukrył się w sklepie przed Adamem A. grożącym mu drewnianą sztachetą wyrwaną z płotu. Agresywnego lublinianina zatrzymała policja.

Jak podaje PAP, sąd wydając wyrok oparł się na zeznaniach pokrzywdzonego i świadków a także nagraniach z kamer monitoringu sklepu. Adam C. otrzymał wyrok pozbawienia wolności bez zawieszenia, ponieważ był już kilkakrotnie karany a w 2016 roku opuścił zakład karny. Sąd uznał, że wymaga resocjalizacji w odizolowaniu od społeczeństwa. Oskarżonego nie było na sali rozpraw podczas ogłaszania wyroku, proces odbywał się bez jego udziału. Wyrok nie jest prawomocny.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Sąd łagodny wobec Ukraińców hajlujących na Majdanku

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz