Sąd Rejonowy w Kwidzynie uniewinnił Wiesława K., który był oskarżony o obrazę uczuć religijnych poprzez połamanie krucyfiksu i wlanie nieustalonej substancji do kropielnicy.

Jak pisaliśmy, do zdarzenia doszło 3. maja br. w kruchcie konkatedry św. Jana Ewangelisty położonej w centrum Kwidzyna. Krzyż został zrzucony, połamany i podeptany a do kropielnicy wlano silnie pachnącą ciecz, najprawdopodobniej alkohol. Domniemany sprawca, 44-letni mieszkaniec powiatu kwidzyńskiego, został ujęty jeszcze tego samego dnia. Mężczyzna był już notowany przez policję, ponadto podejrzewano go o inne przestępstwa – kierowanie gróźb karalnych i naruszenie nietykalności cielesnej jego rodziców oraz jazdę samochodem po spożyciu alkoholu. Sąd umieścił mężczyznę w areszcie tymczasowym na 3 miesiące.

Jak podał we wtorek „Nasz Dziennik”, Wiesław K. został uniewinniony przez Sąd Rejonowy w Kwidzynie od zarzutu obrazy uczuć religijnych. O przyczynach uniewinnienia jednak nie poinformowano. Z uniewinnieniem nie zgadza się prokuratura, która zapowiedziała złożenie apelacji. Śledczy czekają na pisemne uzasadnienie wyroku, licząc, że zostanie ono sporządzone w ciągu kilku tygodni.

Proboszcz parafii pw. św. Jana Ewangelisty w Kwidzynie ks. Ignacy Najmowicz nie chciał komentować wyroku sądu, ale przypominał, że do aktów profanacji dochodzi także w innych miejscach. „Jest to bardzo przykre i bolesne. Modliliśmy się w tej intencji, było zadośćuczynienie i mamy nadzieję, że więcej taka sytuacja się nie powtórzy” – powiedział duchowny Radiu Maryja.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Sąd uniewinnił Piotra Najsztuba, który bez prawa jazdy potrącił kobietę na pasach

Kresy.pl / PAP / RIRM
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz