Zdewastowano głaz upamiętniający Jana Pawła II na warszawskim Ursynowie [+FOTO]

Na warszawskim Ursynowie zdewastowano głaz upamiętniający Jana Pawła II. O sprawie poinformował w sobotę w mediach społecznościowych radny dzielnicy Ursynów Mateusz Rojewski (PiS). “Sprawa została zgłoszona na policję” – przekazał.

W Warszawie zdewastowano głaz upamiętniający Jana Pawła II. Na pomniku pojawił się napis “pedofil”. “To niedopuszczalny akt wandalizmu i nienawiści, na który nie może być zgody. Jako Klub Radnych PiS będziemy interweniować u burmistrza dzielnicy celem jak najszybszego usunięcia tego napisu” – przekazał w sobotę w mediach społecznościowych radny dzielnicy Ursynów Mateusz Rojewski (PiS).

Poinformował, że sprawa została zgłoszona na policję.

Zobacz także: Odwrócony krzyż, zamalowane oczy św. Jana Pawła II. Zbezczeszczono pomnik papieża w Lwówku Śląskim

Przypomnijmy, że wyrok Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 roku w sprawie aborcji eugenicznej wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których doszło do wielu aktów profanacji w świątyniach, a także dewastacji.

Od tamtej pory w Polsce odnotowuje się coraz więcej przypadków aktów profanacji i wandalizmu względem katolickich miejsc i przedmiotów kultu: kościołów, krzyży czy figur Matki Bożej. Informowaliśmy także o serii pobić katolickich kapłanów.

Zobacz także: Zdewastowano elewację kościoła Świętego Krzyża w Warszawie [+FOTO]

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply