To musiało się stać. Kościół musiał usłyszeć co wierni myślą o jego postawie – w ten sposób jedna z liderek Strajku Kobiet Klementyna Suchanow skomentowała przypadki niszczenia kościołów i zakłócania nabożeństw podczas proaborcyjnych protestów. “Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać” – dodała.

Suchanow została zapytana w rozmowie z TVN24, czy z perspektywy czasu Strajk Kobiet uważa akcje protestacyjne w kościołach za błąd. Doszło podczas nich do wielu aktów wandalizmu i profanacji. “Ja nie mam takiego wrażenia. Nie mam żalu, że tak się stało. To musiało się stać. Kościół musiał usłyszeć co wierni myślą o jego postawie” – odpowiedziała Suchanow, cytowana w poniedziałek przez Onet.pl.

“Budynki można wyczyścić” – dodała.

“Wina leży po stronie Kościoła i rządu, który zaognia sytuację. Trochę denerwują mnie tego typu uwagi” – oświadczyła.

Podkreśliła, że w jej opinii jest to “historyczny rozwód państwa z Kościołem”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Na zeszłotygodniowym posiedzeniu Trybunał Konstytucyjny obradujący w pełnym składzie uznał za niezgodne z konstytucją przepisy dopuszczające tzw. aborcję eugeniczną.

Zgodnie z wyrokiem, od którego zdania odrębne złożyli sędziowie Piotr Pszczółkowski i Leon Kieres, niezgodny z konstytucją jest artykuł ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży, który dopuszczał aborcję w wypadku podejrzenia ciężkiego uszkodzenia lub nieuleczalnej choroby nienarodzonego dziecka.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Wyrok Trybunału wywołał protesty środowisk proaborcyjnych, w czasie których w ostatnim tygodniu doszło do wielu aktów profanacji i dewastacji w świątyniach.

Czytaj także: Kolejne dewastacje w kościołach: okradziono skarbony, opróżniono koperty z wypominkami za zmarłych, pomazano mury

Zobacz także: „Wypier…ać”, „Jeb… PiS”, „Precz z Kościołem” – kolejne protesty przeciwko decyzji TK ws. aborcji eugenicznej [+VIDEO/+FOTO]

onet.pl / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. lp
    lp :

    Poziom intelektu ten babsztyla wypisany jest na jej końskiej (…). Trawestując: nie mam żalu, że tak napisałem. Tak musiałem napisać. Babsko musi mieć możliwość przeczytać co inni myślą o jej postawie.