Sąd w Kwidzynie umieścił w piątek w areszcie tymczasowym na 3 miesiące mężczyznę podejrzanego o obrazę uczuć religijnych poprzez zniszczenie krzyża w przedsionku kwidzyńskiej konkatedry. – podaje Radio Maryja.

Do zbezczeszczenia krzyża doszło 3. maja w konkatedrze św. Jana Ewangelisty położonej w centrum Kwidzyna. Krzyż został zrzucony, połamany i podeptany a do kropielnicy wlano silnie pachnącą ciecz, najprawdopodobniej alkohol. Skutki zdarzenia odkryto w godzinach popołudniowych.

We wtorek proboszcz parafii św. Jana Ewangelisty powiadomił o zdarzeniu policję i jeszcze tego samego dnia funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie 44-letniego mieszkańca powiatu kwidzyńskiego. Mężczyzna był już notowany przez policję. W środę zatrzymany usłyszał zarzut obrazy uczuć religijnych poprzez zniszczenie krzyża.

Jednocześnie policjanci zebrali dowody innych przestępstw, których domniemany sprawca zbezczeszczenia krzyża miał się dopuścić na początku maja. Było to kierowanie gróźb karalnych i naruszenie nietykalności cielesnej jego rodziców oraz jazda samochodem po spożyciu alkoholu. W czwartek przedstawiono mu trzy zarzuty w związku z tymi sprawami. Każde z tych przestępstw jest zagrożone karą do dwóch lat więzienia, podobnie jak w przypadku obrazy uczuć religijnych.

Podejrzany nie przyznał się do winy i odmówił składania zeznań.

Jak poinformował prok. Mariusz Duszyński z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, decydując o umieszczeniu 44-latka w areszcie tymczasowym kwidzyński sąd kierował się m.in. obawą matactwa ze strony podejrzanego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Episkopat skomentował wystąpienie szefa „Liberte” przed wykładem Tuska: „przejaw nienawiści i piętnowania ludzi wierzących”

Kresy.pl / radiomaryja.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz