Sondaż w którym zapytano o zgodę na wieszanie krzyży w urzędach przeprowadził instytut badania opinii publicznej Emnid, a jego rezultaty opublikował „Bild am Sonntag”.

Według sondażu tylko 29 proc. pytanych Niemców chciałoby wieszania krzyży w niemieckich urzędach, a 64 proc. się temu sprzeciwia. Sondaż rozbija także poparcie według głównych wyznań – krzyży w urzędach nie chce 48 proc. katolików i 62 proc. protestantów.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

6508.82 PLN    (29.58%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Sondaż został przeprowadzony po wtorkowej decyzji rządu krajowego Bawarii, o powieszeniu krzyży we wszystkich podległych mu urzędach. O decyzji bawarskich władz poinformował po posiedzeniu rządu Bawarii premier krajowy Markus Soeder z bawarskiej Unii Chrześcijańsko-Społecznej (CSU), siostrzanej partii CDU Angeli Merkel.

Soeder zaznaczył, że krzyże nie mają być w tym przypadku symbolem chrześcijaństwa, ale „wyznaniem tożsamości i dziedzictwa kulturowego” Bawarii. Dodał, że z tego powodu nie będą naruszać nakazu neutralności światopoglądowej, gdyż oficjalnie nie będą symbolami religijnymi. Bawarski rząd uchwalił już rozporządzenie wprowadzające nowy przepis.

Tuż po swoim wystąpieniu premier Soeder umieścił krzyż w holu wejściowym siedziby rządu krajowego w Monachium.

Kresy.pl / dziennik.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    Wniosek prosty,dla 64 % Niemiaszków nie krzyż,lecz symbol swastyki jest wyrazem „dziedzictwa tożsamości i dziedzictwa kulturowego”.Może jednak przesadzam,gdyż nie uwzględniam półksiężyca jako symbolu tożsamości dla wielu „Niemiaszków” zniewolonych islamskim kalifatem.