W rozmowie z dziennikarzem „Dziennika Gazeta Prawna” szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski wyraził przekonanie, że USA nie zmiękczają swojego stanowiska wobec Rosji.

W wywiadzie dla „Dziennika Gazeta Prawna” Szczerski komentował poniedziałkowe spotkanie prezydentów USA i Rosji. Szef gabinetu prezydenta przychylił się do zdania dziennikarza, że spotkanie nie przyniosło „przełomu” w relacjach dwóch mocarstw. Szczerski uznał, że rozmowy prezydentów USA i Rosji obejmowały zbyt wiele kwestii by mogli oni uzyskać porozumienie.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Zwróciłbym uwagę na to, że nic nie zmieniło się w jedności Zachodu wobec reżimu sankcyjnego. To potwierdzenie, że mamy do czynienia z utrzymaniem stanowiska potępiającego naruszanie ładu międzynarodowego przez Rosję” – powiedział Szczerski. Uznał, że nie można potępiać Donalda Trumpa za samo spotkanie z Władimirem Putinem. Jak twierdził „Trump jest jednym z ostatnich ważniejszych przywódców światowych, który odbywa z nim [Putinem] rozmowy bilateralne”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Prezydencki urzędnik przyznał jednak, że polityka gospodarcza administracji Trumpa skierowana jest przeciw państwom Unii Europejskiej.  „Trump, czego nie ukrywa, stawia na protekcjonizm celny. W takiej optyce każdy duży eksporter, a Ameryka ma deficyt handlowy z Europą, będzie uważany za konkurenta” – powiedział Szczerski. Uznał jedna, że nie doprowadzi to „do zasadniczego zerwania naszych kontaktów i wojny handlowej” bo „nasze powiązania kooperacyjne są za silne, aby ostry konflikt na dłuższą metę się opłacał”.

gazetaprawna.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz