Departament Obrony USA poinformował w czwartek o podpisaniu umowy na serwisowanie w Bydgoszczy wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Fighting Falcon należących do sił zbrojnych Stanów Zjednoczonych. Umowa ma wartość 365 mln dolarów.

W czwartek podpisano umowę na serwisowanie w Bydgoszczy wielozadaniowych samolotów bojowych Lockheed Martin F-16C/D Fighting Falcon. Umowa została podpisana z firmą AAR Government Services Inc. Jej wartość wynosi 365 mln dolarów. Będzie obowiązywać do grudnia 2032 roku. Wspomniany podmiot stoi na czele międzynarodowego konsorcjum, w skład którego wchodzą należące do Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy. Departament Obrony uruchomił pierwszą transzę finansowania, która wynosi 766 tys. dolarów.

Wstępne informacje wskazują, że w Bydgoszczy mają być realizowane prace związane z serwisem oraz obsługą samolotów F-16C/D Fighting Falcon, które stacjonują w Europie.

Zobacz także: Lufy do Leoparda 2 będą produkowane w Hucie Stalowa Wola

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. w Bydgoszczy rozszerzają swoje kompetencje w pracach nad samolotami wielozadaniowymi F-16C/D. Oprócz środków na rozwój WZL Nr 2 w przyszłości może to zaowocować większą ilością zagranicznych zamówień.

Wojskowe Zakłady Lotnicze Nr 2 S.A. są jednym z największych zakładów lotniczych w Polsce, zaliczanym do elitarnej grupy firm o znaczeniu strategicznym dla gospodarki i obronności Polski. Spółka należy do koncernu Polskiej Grupy Zbrojeniowej, która w odpowiedzi na rosnące wymagania rynku i potrzeby Sił Zbrojnych RP podjęła decyzję o połączeniu Wojskowych Zakładów Lotniczych Nr 2 S.A. w Bydgoszczy z Wojskowymi Zakładami Wojskowymi Nr 4 S.A. w Warszawie. Po konsolidacji w styczniu 2020 roku możliwości warszawskiego zakładu zasiliły ofertę WZL Nr 2 S.A., które zatrudniają obecnie około 1400 osób – czytamy na stronie zakładów.

W listopadzie informowaliśmy, że od przyszłego roku PZL Mielec będzie wytwarzać podzespoły do nowo produkowanych myśliwców F-16. Części będą przekazywane do linii montażowej Lockheed Martin w Greenville w Południowej Karolinie.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zakłady PZL Mielec mają zatrudnić w związku z tym dodatkowe 60 osób.

Zobacz także: Filipiny kupią kilkanaście dodatkowych śmigłowców Black Hawk z zakładów PZL Mielec

defense.gov / wzl2.mil.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply