Amerykański wiceprezydent Mike Pence wygłosił w poniedziałek przemówienie w izraelskim Knesecie.

Witając Pence’a w Knesecie, izraelski premier Binjamin Netanjahu stwierdził, że „Żaden inny amerykański wiceprezydent nie był tak przywiązany do narodu żydowskiego”.

Przed rozpoczęciem przemówienia Pence’a w Knesecie, grupa arabskich parlamentarzystów została siłą wyprowadzona z sali po tym jak zaczęli wnosić okrzyki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W swoim przemówieniu, Pence zapewnił Izraelczyków, że Stany Zjednoczone nigdy nie zgodzą się na to, aby Iran posiadał broń atomową. Podkreślił, że jeśli umowa nuklearna z Iranem zawarta w 2015 roku („Wspólny plan wszechstronnych działań”) nie zostanie zmodyfikowana, „Stany Zjednoczone natychmiast opuszczą porozumienie”. Pence nazwał porozumienie „katastrofą”. Zarzucił Iranowi bycie „wiodącym sponsorem terroryzmu”, który „sieje chaos w regionie”. Zwrócił się również do Irańczyów słowami: „Od narodu amerykańskiego do wielkiego i dumnego narodu irańskiego: jesteśmy waszymi przyjaciółmi”. Zapewnił również, że „dzień waszego wyzwolenia” się zbliża. Po tym czasie, jak powiedział Pence, „przyjaźn między naszymi narodami na nowo zakwitnie”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ambasada USA w Izraelu zaprosiła żydowskich osadników na przemówienie Pence’a w Knesecie

Pence pochwalił bliskie relacje amerykańsko-izraelskie i wezwał Palestyńczyków do powrotu do stołu negocjacyjnego. Zaznaczył, że ambasada USA w Izraelu zostanie przeniesiona do Jerozolimy przed końcem 2019 roku. „Jestem tutaj, aby przekazać proste przesłanie z serca narodu amerykańskiego: Amerykanie stoją z Izraelem. Stoimy z Izraelem, ponieważ wasza sprawa jest naszą sprawą, wasze wartości są naszymi wartościami … stoimy z Izraelem, ponieważ wierzymy w dobro nad złem, w wolność nad tyranią. John Adams powiedział, że Żydzi zrobili więcej dla cywilizacji człowieka niż jakakolwiek inna cywilizacja. Od pokoleń naród amerykański jest zdecydowanym zwolennikiem żydowskiego dążenia do powrotu do kraju waszych przodków. W historii Żydów zawsze widzieliśmy historię Ameryki. Jest to opowieść o eksodusie, przejścia od prześladowań do wolności” – powiedział Pence.

Kresy.pl / The Times of Israel
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz