Przywódcy ruchu osadników na Zachodnim Brzegu Jordanu otrzymali osobiste zaproszenia od ambasady USA w Tel Awiwie, aby wysłuchać przemówienia wiceprezydenta Mike’a Pence’a w Knesecie.

Portal lobbujący na rzecz żydowskich osadników Arutz Sheva poinformował, że takie zaproszenie jest czymś „bezprecendsowym”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przeakż 1% podatku

„David Friedman, ambasador USA w Izraelu i były adwokat prezydenta USA Donalda Trumpa, jest zagorzałym zwolennikiem ruchu osadników. Przed objęciem stanowiska dyplomatycznego pełnił funkcję prezesa organizacji, która zbiera pieniądze w Stanach Zjednoczonych dla osiedla Beit El. Sam Trump przekazał darowiznę na rzecz Beit El” – podaje izraelski dziennik „Haaretz”. Dziennik przypomina, że dla poprzednich amerykańskich administracji, rozbudowa żydowskich osiedli na okupowanych przez Izrael palestyńskich terytoriach była postrzegana jako przeszkoda dla procesu pokojowego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zaproszenie na przemówienie Pence’a od ambasady USA w Izraelu otrzymał przewodniczący organizacji rad miejskich osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu oraz szef jej wydziału zagranicznego.

Wiceprezydent Mike Pence przybył już do Izraela i wygłosi dzisiaj przemówienie w Knesecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ambasador USA w Izraelu chciał, aby Departament Stanu przestał używać określenia „okupowane terytoria” w odniesieniu do Zachodniego Brzegu

Kresy.pl / Haaretz / Twitter

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz