Przywódcy ruchu osadników na Zachodnim Brzegu Jordanu otrzymali osobiste zaproszenia od ambasady USA w Tel Awiwie, aby wysłuchać przemówienia wiceprezydenta Mike’a Pence’a w Knesecie.

Portal lobbujący na rzecz żydowskich osadników Arutz Sheva poinformował, że takie zaproszenie jest czymś “bezprecendsowym”.

“David Friedman, ambasador USA w Izraelu i były adwokat prezydenta USA Donalda Trumpa, jest zagorzałym zwolennikiem ruchu osadników. Przed objęciem stanowiska dyplomatycznego pełnił funkcję prezesa organizacji, która zbiera pieniądze w Stanach Zjednoczonych dla osiedla Beit El. Sam Trump przekazał darowiznę na rzecz Beit El” – podaje izraelski dziennik “Haaretz”. Dziennik przypomina, że dla poprzednich amerykańskich administracji, rozbudowa żydowskich osiedli na okupowanych przez Izrael palestyńskich terytoriach była postrzegana jako przeszkoda dla procesu pokojowego.

Zaproszenie na przemówienie Pence’a od ambasady USA w Izraelu otrzymał przewodniczący organizacji rad miejskich osiedli żydowskich na Zachodnim Brzegu oraz szef jej wydziału zagranicznego.

Wiceprezydent Mike Pence przybył już do Izraela i wygłosi dzisiaj przemówienie w Knesecie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Ambasador USA w Izraelu chciał, aby Departament Stanu przestał używać określenia “okupowane terytoria” w odniesieniu do Zachodniego Brzegu

Kresy.pl / Haaretz / Twitter

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply