Według prezydenta Ukrainy to właśnie Rosja blokuje w Radzie Bezpieczeństwa ONZ doprowadzenie do rozmieszczenia w Donbasie Sił Pokojowych.

Portal Ukrinform cytuje słowa Petro Poroszenki jakie wypowiedział on na uroczystościach 25-lecia powstania Narodowej Akademii Nauk Prawnych w Charkowie – „Z nami są teraz USA, Wielka Brytania, Francja, trzech z pięciu stałych członków Rady Bezpieczeństwa ONZ. Prowadzony jest intensywny dialog z Chinami, które właściwie nie będą przeciw. Większość członków Rady Bezpieczeństwa także jest za i o tym świadczą te rozmowy, które prowadziłem wczoraj i przedwczoraj. Tylko jeden kraj jest przeciw – Federacja Rosyjska”.

Poroszenko określił ideę wprowadzenia do Donbasu Sił Pokojowych ONZ jako inicjatywę Ukrainy. Według niego jej organizacja mogłaby zapobiec eskalacji konfliktu i zablokować wsparcie Rosjan dla donbaskich separatystów. „Misja pokojowa ONZ to nie pokój, ale to też nie wojna. Żołnierze ONZ na całym terytorium Donbasu z wyjściem na niekontrolowany odcinek granicy ukraińsko-rosyjskiej gwarantują wstrzymanie aktywnych działań bojowych” – mówił prezydent Ukrainy – „Kiedy tam będzie korpus pokojowy Rosja będzie zmuszona wycofać swojego regularne wojska okupacyjne, żołnierze sił pokojowych rozbroją nielegalne jednostki zbrojne”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według Poroszenki właśnie to może doprowadzić do „politycznego uregulowania” konfliktu w Donbasie. Ukraiński prezydent przyznał jednak, że nie potrafi teraz określić nawet przybliżonego terminu wysłania misji pokojowej na wschód swojego kraju. Zadeklarował jednak, że Kijów nadal będzie pracował nad jej przygotowaniem.

Czytaj także: BBC: Ukraina zapłaciła 400 tys. dolarów za możliwość spotkania Trump-Poroszenko

ukrinform.ru/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Kasper1 :

    „Kiedy tam będzie korpus pokojowy Rosja będzie zmuszona wycofać swojego regularne wojska okupacyjne, żołnierze sił pokojowych rozbroją nielegalne jednostki zbrojne”. – niedoczekanie tej banderowskiej szmaty. Nielegalne jednostki zbrojne to jego prawo-sektorowe bataliony ochotnicze i gwardia narodowa.