Według nieoficjalnych ustaleń portalu Onet.pl, zatrzymany mężczyzna, który miał ostrzelać warszawską siedzibę SLD, to czynny lekarz-psychiatra. Rzekomo chciał w ten sposób „rozładować emocje”.

We wtorek policja zatrzymała 42-letniego mężczyznę, który wcześniej miał ostrzelać z broni pneumatycznej siedzibę Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Warszawie przy ulicy Złotej. Według rzeczniczki SLD, Anny Marii Żukowskiej, w poniedziałek podczas zdejmowana z okna plakatu byłego już kandydata Lewicy na prezydenta, Roberta Biedronia, zauważono, że „pod spodem jest dziura”. Jak się okazało, powstała ona w wynika oddania strzału z broni pneumatycznej kaliber 4,5 mm.

Podejrzany został zatrzymany we wtorek. Według informacji Komendy Stołecznej Policji, w miejscu zamieszkania zabezpieczono dwa pistolety pneumatyczne i śrut w postaci metalowych kulek.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
 

Zobacz: Ukraina: w Mukaczewie ostrzelano z granatnika kompleks wypoczynkowy [+VIDEO]

W środę portal Onet.pl podał, że według nieoficjalnych ustaleń zatrzymanym jest czynny lekarz psychiatra. Swoje zachowanie miał tłumaczyć „chęcią rozładowania emocji”. Onet twierdzi, że mężczyzna ten już wcześniej miał problemy z prawem. Sprawy dotyczyły ogólnie narkotyków i stosowanie gróźb karalnych.

Zatrzymany jeszcze dziś ma usłyszeć zarzut uszkodzenia mienia, za co grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Według Onetu, istnieje możliwość, że mężczyzna odpowie również za „ostrzelanie drzwi sąsiadów i innych miejsc”.

Czytaj również: Krzysztof Bosak: PiS poszedł na współpracę z SLD [+Video]

Onet.pl / dorzeczy.pl / Kresy.pl

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz