Najnowszy sondaż sympatii partyjnych przeprowadzony przez pracownię Kantar pokazuje wyraźny spadek poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości.

W najnowszym sondażu Kantar, którego wyniki publikuje „Rzeczpospolita”, na PiS wskazało 37% respondentów deklarujących oddanie głosu w wyborach parlamentarnych. W porównaniu do zeszłego miesiąca oznacza to spadek aż o 5 punktów procentowych. Jednocześnie znacznie wzrosło poparcie dla najsilniejszej partii opozycyjnej – Platformy Obywatelskiej, z 14% przed miesiącem do 20% w bieżącym sondażu.

Do Sejmu dostałyby się jeszcze cztery siły polityczne. Ruch Kukiz ’15 może liczyć na 7% poparcia, Nowoczesna na 6%, zaś Polskie Stronnictwo Ludowe i Sojusz Lewicy Demokratycznej na 5%. Skrajnie lewicowa partia Razem dostała 2%, a konserwatywno-liberalna Wolność 1%.

67% respondentów twierdziło, że chce wziąć udział w wyborach parlamentarnych. 25% było zdecydowanych jednoznacznie, 42% wybrało natomiast odpowiedź, że „raczej weźmie udział” w wyborach. Z kolei 12% respondentów twierdziło, że „na pewno nie” zagłosuje, zaś 11% „raczej nie”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Sondaż przeprowadzono w dniach 16-21 lutego na próbie 1033 mieszkańców Polski w wieku 18 i więcej lat. Preferencje partyjne określono dla grupy 691 osób deklarujących „zdecydowanie” lub „raczej” zamiar uczestniczenia w wyborach.

Czytaj także: Izraelskie media: Polska zamraża ustawę o IPN

rp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz