W nocy z niedzieli na poniedziałek nieznani sprawcy ostrzelali z granatnika kompleks wypoczynkowy na przedmieściach Mukaczewa – miasta w obwodzie zakarpackim na Ukrainie.

Jak podaje portal Mukachevo.net, według miejscowych mieszkańców do zdarzenia doszło około godziny 3. Nieznani sprawcy strzelili dwukrotnie w stronę kompleksu z oddalonego o kilkadziesiąt metrów wzniesienia. Według wstępnych ocen uszkodzono 7-9 szklanych paneli samej budowli oraz altanki znajdujące się przy budynku. Na dachu jednej z altanek znaleziono pocisk, który nie eksplodował. W wyniku ostrzału nikt nie został poszkodowany.

Ukraińska policja wszczęła dochodzenie w związku z uszkodzeniem mienia.

Portal Zaxid.net podaje, że ostrzelany został kompleks wypoczynkowy „Akwa Siti”, który został otwarty pod koniec grudnia 2019 roku.

Przypomnijmy, że w lutym br. na ulicach Mukaczewa doszło do strzelaniny pomiędzy kierowcami i pasażerami dwóch samochodów. Po strzelaninie radni Mukaczewa zwrócili się do prezydenta Zełenskiego, by porządku w mieście pilnowały oddziały Gwardii Narodowej, co zostało spełnione. Zaapelowano także o zmianę kierownictwa lokalnej policji. Uczestników tej strzelaniny zatrzymano później w miejscowości Niżne Worota. Jak podało ukraińskie MSW, członkowie tej bandy „planowali ustanowienie kontroli nad regionem”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisaliśmy, wczoraj prezydent Wołodymyr Zełenski wyraził „poważne zaniepokojenie” coraz częstszymi w ostatnim czasie na Ukrainie naruszeniami porządku publicznego, przypadkami nielegalnego obrotu i użycia broni palnej oraz „licznymi napadami na obywateli, szczególnie z zastosowaniem przemocy”. Prezydent wezwał organa ścigania do powstrzymania fali przemocy na ulicach ukraińskich miast. Bezpośrednią przyczyną wystąpienia Zełenskiego była masowa bójka na jednej z ulic Kijowa z użyciem noży i broni palnej.

Kresy.pl / mukachevo.net / zaxid.net

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz