W nocy z soboty na niedzielę ukraińscy antyterroryści przeprowadzili w obwodzie zakarpackim operację specjalną, w wyniku której zatrzymano siedmiu członków zbrojnej grupy przestępczej, która miała planować „przejęcie kontroli nad regionem”.

W piątek ukraińskie media doniosły o strzelaninie, do jakiej doszło w Mukaczewie, mieście rejonowym w obwodzie zakarpackim na Ukrainie. Strzelali do siebie kierowcy i pasażerowie dwóch samochodów, które po strzelaninie odjechały w nieznanym kierunku. Według portalu Zaxid.net ranni zostali dwaj ludzie należący do otoczenia byłego deputowanego Mychajła Łania, jeden z nich jest w stanie ciężkim. Strzelaninę nagrał jeden ze świadków.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Po piątkowej strzelaninie radni Mukaczewa zwrócili się do prezydenta Zełenskiego, by porządku w mieście pilnowały oddziały Gwardii Narodowej. Zaapelowano także o zmianę kierownictwa lokalnej policji. W niedzielę oddziały Gwardii Narodowej faktycznie wyszły na ulice Mukaczewa.

W nocy z soboty na niedzielę siły policji, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i prokuratury przeprowadziły zatrzymania osób, które podejrzewa się o związek z piątkową strzelaniną. Jak podało ukraińskie MSW, członkowie bandy „planowali ustanowienie kontroli nad regionem”. Do zatrzymania doszło w miejscowości Niżne Worota. Zatrzymano m.in. lidera przestępczej grupy.

„Podczas zatrzymania osoby, które przebywały w samochodach, stawiały zbrojny opór i próbowały uciec z miejsca zdarzenia. Zostali jednak zatrzymani. W rezultacie nikt nie został ranny” – podało w komunikacie ukraińskie MSW. Zabezpieczono samochody oraz broń znalezioną przy zatrzymanych.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak zauważył Zaxid.net, jeden z rannych w piątkowej strzelaninie był w lipcu 2015 roku zamieszany w głośną strzelaninę pomiędzy ludźmi Mychajła Łania a członkami Prawego Sektora, w wyniku której trzy osoby zginęły a 11 zostało rannych.

Kresy.pl / zaxid.net / Unian

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz