W nocy z soboty na niedzielę ukraińscy antyterroryści przeprowadzili w obwodzie zakarpackim operację specjalną, w wyniku której zatrzymano siedmiu członków zbrojnej grupy przestępczej, która miała planować „przejęcie kontroli nad regionem”.

W piątek ukraińskie media doniosły o strzelaninie, do jakiej doszło w Mukaczewie, mieście rejonowym w obwodzie zakarpackim na Ukrainie. Strzelali do siebie kierowcy i pasażerowie dwóch samochodów, które po strzelaninie odjechały w nieznanym kierunku. Według portalu Zaxid.net ranni zostali dwaj ludzie należący do otoczenia byłego deputowanego Mychajła Łania, jeden z nich jest w stanie ciężkim. Strzelaninę nagrał jeden ze świadków.

Po piątkowej strzelaninie radni Mukaczewa zwrócili się do prezydenta Zełenskiego, by porządku w mieście pilnowały oddziały Gwardii Narodowej. Zaapelowano także o zmianę kierownictwa lokalnej policji. W niedzielę oddziały Gwardii Narodowej faktycznie wyszły na ulice Mukaczewa.

W nocy z soboty na niedzielę siły policji, Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i prokuratury przeprowadziły zatrzymania osób, które podejrzewa się o związek z piątkową strzelaniną. Jak podało ukraińskie MSW, członkowie bandy „planowali ustanowienie kontroli nad regionem”. Do zatrzymania doszło w miejscowości Niżne Worota. Zatrzymano m.in. lidera przestępczej grupy.

„Podczas zatrzymania osoby, które przebywały w samochodach, stawiały zbrojny opór i próbowały uciec z miejsca zdarzenia. Zostali jednak zatrzymani. W rezultacie nikt nie został ranny” – podało w komunikacie ukraińskie MSW. Zabezpieczono samochody oraz broń znalezioną przy zatrzymanych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Jak zauważył Zaxid.net, jeden z rannych w piątkowej strzelaninie był w lipcu 2015 roku zamieszany w głośną strzelaninę pomiędzy ludźmi Mychajła Łania a członkami Prawego Sektora, w wyniku której trzy osoby zginęły a 11 zostało rannych.

Kresy.pl / zaxid.net / Unian
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz