W Mukaczewie w obwodzie zakarpackim na Ukrainie, kilkanaście kilometrów od granicy ze Słowacją i Węgrami, doszło dziś do strzelaniny z udziałem Prawego Sektora i ludzi deputowanego Werchownej Rady, Mychajła Łani.

Do zdarzenia doszło w rejonie kompleksu sportowego Antares i dawnego klubu „Czerwony Smok”. Członkowie Prawego Sektora starli się z uzbrojoną grupą towarzyszącą deputowanemu Mychajle Łani, niegdyś członkowi Partii Regionów.

Ludzie, przedstawiający się jako członkowie „Prawego Sektora” zaczęli zajmować kompleks Antares. Opór stawili im ludzie deputowanego Łani, który był w centrum wydarzeń. W walce poza bronią palną używane miały być także granatniki. Na miejsce przybyły milicja i oddziały SBU, które planują zająć kompleks.

Prawy Sektor potwierdza: w Mukaczewie zaatakowały nas setki oszalałych bandytów. Jesteśmy w gotowości bojowej

Strzały słyszane były również w okolicy, m.in. na jednej ze stacji beznynowych. W rejonie zdarzenia, w różnych punktach unosił się gęsty dym. Według wstępnych informacji do szpitala trafiło 8 rannych osób, w tym 5 milicjantów. Potwierdzono infomrację o co najmniej dwóch zabitych.

Mukachevo.net / facebook.com / EuroMaydan / Kresy.pl

Oceń ten artykuł
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    poznaniak74 :

    „Prawy Sektor” buduje sobie „bazę materialną” przejmując kolejne obiekty z których będzie mógł czerpać zyski, dorabiając sobie do tego „legendę” w postaci „walki ze zdrajcami i ruskimi szpiegami” Swego czasu podobnie postepowały tzw. bataliony ochotnicze podlegające Ihorowi Kołomojskiemu zajmując na jego polecenie supermarkety jednej z ukraińskich sieci handlowych oraz budynki firmy „Naftohaz” w Kijowie.

  2. Avatar
    mrciemnosc :

    Mukaczewo, to dawny węgierski Munkacs. Myślę, że właśnie zaczyna się próba pacyfikacji mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu. Pożyjemy, zobaczymy. Rewolucja godności się radykalizuje, w Donbasie konflikt może nie został zamrożony, ale zrobiło się tam spokojniej. A rewolucja radykalizując się łaknie nowych ofiar.