W Mukaczewie w obwodzie zakarpackim na Ukrainie, kilkanaście kilometrów od granicy ze Słowacją i Węgrami, doszło dziś do strzelaniny z udziałem Prawego Sektora i ludzi deputowanego Werchownej Rady, Mychajła Łani.

Do zdarzenia doszło w rejonie kompleksu sportowego Antares i dawnego klubu „Czerwony Smok”. Członkowie Prawego Sektora starli się z uzbrojoną grupą towarzyszącą deputowanemu Mychajle Łani, niegdyś członkowi Partii Regionów.

Ludzie, przedstawiający się jako członkowie „Prawego Sektora” zaczęli zajmować kompleks Antares. Opór stawili im ludzie deputowanego Łani, który był w centrum wydarzeń. W walce poza bronią palną używane miały być także granatniki. Na miejsce przybyły milicja i oddziały SBU, które planują zająć kompleks.

Prawy Sektor potwierdza: w Mukaczewie zaatakowały nas setki oszalałych bandytów. Jesteśmy w gotowości bojowej

Strzały słyszane były również w okolicy, m.in. na jednej ze stacji beznynowych. W rejonie zdarzenia, w różnych punktach unosił się gęsty dym. Według wstępnych informacji do szpitala trafiło 8 rannych osób, w tym 5 milicjantów. Potwierdzono infomrację o co najmniej dwóch zabitych.

Mukachevo.net / facebook.com / EuroMaydan / Kresy.pl

10 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. poznaniak74
    poznaniak74 :

    „Prawy Sektor” buduje sobie „bazę materialną” przejmując kolejne obiekty z których będzie mógł czerpać zyski, dorabiając sobie do tego „legendę” w postaci „walki ze zdrajcami i ruskimi szpiegami” Swego czasu podobnie postepowały tzw. bataliony ochotnicze podlegające Ihorowi Kołomojskiemu zajmując na jego polecenie supermarkety jednej z ukraińskich sieci handlowych oraz budynki firmy „Naftohaz” w Kijowie.

  2. mrciemnosc
    mrciemnosc :

    Mukaczewo, to dawny węgierski Munkacs. Myślę, że właśnie zaczyna się próba pacyfikacji mniejszości węgierskiej na Zakarpaciu. Pożyjemy, zobaczymy. Rewolucja godności się radykalizuje, w Donbasie konflikt może nie został zamrożony, ale zrobiło się tam spokojniej. A rewolucja radykalizując się łaknie nowych ofiar.