Dwóch Ukraińców podejrzanych o usiłowanie zabójstwa zostało w sobotę zatrzymanych przez gdańską policję. Mężczyźni kopali swojego znajomego, skakali po klatce piersiowej i zadawali ciosy młotkiem. Grozi im kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Policjanci z Gdańska zatrzymali w sobotę dwóch obywateli Ukrainy podejrzanych o usiłowanie zabójstwa. Według relacji świadków kopali oni swojego znajomego, skakali po klatce piersiowej, uderzali młotkiem powodując liczne obrażenia. Mężczyzna przeżył dzięki zgłoszeniu świadków i szybkiej interwencji policjantów, którzy udzielili pokrzywdzonemu pomocy przedmedycznej i wezwali na miejsce pogotowie. Mężczyzna trafił do szpitala pod specjalistyczną opiekę, a zatrzymani mężczyźni do policyjnych cel.

Podejrzanymi są 25 i 23 letni obywatele Ukrainy, usłyszeli zarzut usiłowania zabójstwa. Decyzją sądu obaj zostali aresztowani na trzy miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Zobacz też: Karambol pod Częstochową z udziałem autobusu, którym jechało 40 Ukraińców [+FOTO]

Według informacji podanych przez Komendę Miejską Policji w Gdańsku, około godziny 23 funkcjonariusze zostali powiadomieni o bójce na gdańskim osiedlu Chełm. Po dotarciu na miejsce policjanci przy jednym z bloków zauważyli leżącego zakrwawionego młodego mężczyznę z licznymi obrażeniami, któremu udzielili pomocy przedmedycznej. Funkcjonariusze wezwali również na miejsce pogotowie, które przewiozło nieprzytomnego mężczyznę do szpitala, w którym przebywa do dziś.

Policjanci dzięki zdobytym informacjom i relacji świadków ustalili okoliczności, w jakich doszło do przestępstwa.

Sprawcy wspólnie z pokrzywdzonym pili alkohol w pobliskiej altanie potem doszło między nimi do kłótni. Sprawcy zaczęli bić pokrzywdzonego, skakać po klatce piersiowej uderzać młotkiem po całym ciele, gdy stracił przytomność, przeciągnęli go pod klatkę schodową jednego z bloków – poinformowała komenda w komunikacie prasowym.

Zobacz też: Ukraińcy przechodzą przez płot na granicy polsko-ukraińskiej podczas briefingu pogranicznika [+VIDEO]

Na miejscu pod nadzorem prokuratora pracowała grupa dochodzeniowo – śledcza, która wykonała oględziny, zabezpieczyła ślady i przesłuchała świadków.

Policjanci prewencji sprawdzili pobliski teren oraz mieszkanie zatrzymanych mężczyzn, w którym znaleźli schowany za lodówką młotek, najprawdopodobniej ten, którym bito pokrzywdzonego. Śledztwo w tej sprawie wszczęła prokuratura, a wyjaśnieniem okoliczności sprawy i motywu działania podejrzanych nadal zajmują się policjanci z wydziału dochodzeniowo śledczego z komendy miejskiej.

Zobacz też: Maleją przekazy pieniężne od polskich i ukraińskich migrantów zarobkowych. Ukraińcy sprowadzają się z rodzinami do Polski?

Kresy.pl/KMPwG

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply