Polskie służby na granicy z Białorusią były we wtorek znów atakowane przez grupy cudzoziemców, którym nie udało się przekroczyć granicy. Tym razem kamienie poleciały zza stalowej bariery. Straż Graniczna opublikowała nagranie zajścia.

Do zdarzenia doszło we wtorek, po raz kolejny w okolicach Białowieży (Podlaskie). Opublikowane w środę nagranie przedstawia polskiego żołnierza, w kierunku którego lecą zza stalowej bariery kamienie. W wyniku zajścia nikt nie ucierpiał.

“Cudzoziemcy rzucają nie tylko konarami drzew, ale również kawałkami cegieł i kostki brukowej przywożonej przez służby białoruskie” – podkreśla Straż Graniczna.

SG poinformowała w środę, że minionej doby 92 cudzoziemców usiłowało dostać się nielegalnie z Białorusi do Polski. To m.in. obywatele Malezji, Kuby, Sudanu, Pakistanu, Sri Lanki, Syrii, Afganistanu, Kuby i Jemenu.

Na terenie gminy Hajnówka patrol Straży Granicznej zatrzymał obywatela Ukrainy, który w aucie przewoził trzech obywateli Jemenu. Cudzoziemcy przekroczyli wbrew przepisom granicę polsko-białoruską. “Kurierowi” z Ukrainy grozi do 8 lat więzienia.

Podobne zdarzenie miało miejsce w niedzielę. Wówczas grupa cudzoziemców, wśród których był zamaskowany mężczyzna, rzucała kamieniami w stronę polskich służb. W wyniku zdarzenia uszkodzono pojazd SG.

Także w piątek cudzoziemcy rzucali kamieniami w polski patrol. Również wtedy uszkodzono samochód Straży Granicznej.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Imigranci zaatakowali patrol Straży Granicznej [+VIDEO]

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply