Ambasada Republiki Białoruskiej – delegatura Warszawa – tabliczkę o takiej treści działacze Młodzieży Wszechpolskiej zawiesili w piątek przed stołecznym biurem posłanki Koalicji Obywatelskiej Klaudii Jachiry.

Działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali happening, który miał pokazywać, że wielu liberalnych i lewicowych polityków powiela białoruską propagandę w kwestii kryzysu migracyjnego na polsko-białoruskiej granicy.

Dzisiaj przed budynkiem Biura Poselskiego Klaudii Jachiry odbyła się konferencja oraz happening Młodzieży Wszechpolskiej dotyczący powielania białoruskiej propagandy przez posłów i media. W ramach happeningu na ścianie biura zmieniona została tabliczka na 'Ambasada Republiki Białorusi'” – napisał na Twitterze Arkadiusz Jabłoński, rzecznik prasowy Młodzieży Wszechpolskiej. 

Jego zdaniem od początku kryzysu migracyjnego politycy ci wykazują się postawą antypaństwową. „Nie mogę zrozumieć, jak interes partyjny może stać wyżej niż interes państwowy” – powiedział.

Zadeklarował, że w przyszłym tygodniu podobne tabliczki zawisną przed biurami poselskimi także innych posłów Koalicji Obywatelskiej, Polski 2050 i Lewicy, którzy powielali białoruską propagandę oraz niektórych mediów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W sobotę na granicy Polski i Białorusi odnotowano 524 próby nielegalnego jej przekroczenia.

Kryzys na polskiej granicy jest częścią szerszego kryzysu migracyjnego, który dotknął także Litwę i Łotwę. Napływ nielegalnych imigrantów jest stymulowany przez białoruskie władze. Działania takie Aleksandr Łukaszenko otwarcie zapowiedział jeszcze wiosną. Od tego czasu białoruskie linie lotnicze zwiększyły liczbę połączeń z Bagdadem, a władze Białorusi rozszerzyły program bezwizowej turystyki na obywateli Iranu, Pakistanu, Egiptu, Jordanii i Republiki Południowej Afryki zezwalając na przyjmowanie takich turystów nie tylko w Mińsku ale i na lotniskach w Brześciu i Grodnie położonych przy granicy z Polską.

Zobacz także: Kaczyński o kryzysie migracyjnym: Są dwa fronty wojny hybrydowej, na granicy i w Warszawie

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz