Straż Graniczna poinformowała w poniedziałek o kolejnym ataku nielegalnych imigrantów na polsko-białoruskiej granicy. Grupa cudzoziemców, wśród których był zamaskowany mężczyzna, rzucała kamieniami w stronę polskich służb. W wyniku zdarzenia uszkodzono pojazd SG.

Zdarzenie miało miejsce w niedzielę na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Białowieży. “Wczoraj na odcinku #PSGBiałowieża grupa cudzoziemców, wśród których był zamaskowany mężczyzna, rzucała kamieniami w stronę służb” – przekazała Straż Graniczna w poniedziałkowym komunikacie. 

W wyniku zdarzenia uszkodzona została przednia szyba pojazdu służbowego. Straż Graniczna opublikowała zdjęcia przedstawiające uszkodzenia samochodu.

Funkcjonariusze Straży Granicznej nie odnieśli obrażeń. Kamieniami rzucał m.in. mężczyzna z zasłoniętą twarzą, który uciekł w głąb lasu po stronie białoruskiej. Za nim oddalili się pozostali migranci.

“Obszar przy granicy, znajdujący się po stronie białoruskiej, jest strefą dostępną tylko dla służb białoruskich, jednak cały czas pojawiają się tam osoby próbujące nielegalnie przedostać się do Polski. Nielegalna migracja wciąż jest wspierana przez białoruskie służby” – podkreśla SG.

Podobne zdarzenie miało miejsce w piątek. Cudzoziemcy rzucali kamieniami w polski patrol. W wyniku ataku uszkodzony został pojazd SG.

Nielegalna migracja cały czas jest wspierana przez białoruskie służby. Strona białoruska bierze czynny udział w organizowaniu nielegalnego przekraczania granicy polsko – białoruskiej przyprowadzając, przywożąc w jej pobliże osoby, które chcą nielegalnie dostać się do krajów Europy Zachodniej.

W 2021 roku białoruskie władze sztucznie wywołały kryzys migracyjny. Mińsk zaczął sprzedawać „wizy turystyczne” migrantom z Bliskiego Wschodu oraz Afryki Północnej. W efekcie tysiące nielegalnych imigrantów usiłowały przekroczyć polsko-białoruską granicę.

Zobacz także: Imigranci zaatakowali patrol Straży Granicznej [+VIDEO]

strazgraniczna.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply