W nocy z piątku na sobotę w Zatoce Gdańskiej doszło do niebezpiecznej sytuacji. Straż graniczna i służby morskie przechwyciły rosyjski statek handlowy, którego kapitan i oficerowie byli pijani. Kapitan statku miał 1 promil alkoholu we krwi, a dwaj oficerowie – po półtora promila. Chodzi o jednostkę Ms. Ruslana. Statek płynął z prędkością ok. 11 węzłów wprost ku plaży.

Zdarzenie miało miejsce w nocy z piątku na sobotę, około 4 rano. Chodzi o rosyjski drobnicowiec Ms. Ruslana płynący z Kłajpedy. Rosyjski statek zboczył z toru wodnego – transy, która prowadziła do portu. Załoga jednostki nie reagowała na wezwania służb i kapitanatu portu. Dopiero po dłuższym czasie, gdy statek znalazł się półtora kilometra od brzegu, na wysokości Wyspy Sobieszewskiej udało się nawiązać kontakt i zawrócić jednostkę na kotwicowisko. Jednostka ważyła prawie 8 tysięcy ton. Płynęła z prędkością ok. 11 węzłów wprost ku plaży.

Funkcjonariusze Straży Granicznej weszli na pokład statku. Okazało się, że kapitan statku ma 1 promil alkoholu we krwi, a dwaj oficerowie – po półtora promila alkoholu. Wszyscy trzej to Rosjanie.

Zobacz także: Rosja: Bojowy wóz piechoty staranował ogrodzenie lotniska [+VIDEO]

“Po zawiadomieniu na miejsce natychmiast w trybie alarmowym udał się patrolowiec Straży Granicznej SG-215, którego funkcjonariusze weszli na pokład statku i sprawdzili trzeźwość załogi. Kapitan miał prawie promil alkoholu, dwóch oficerów około 1,5 promila. Aktualnie statek stoi na kotwicowisku, przebywa na nim inspektor Urzędu Morskiego w Gdyni, który prowadzi czynności w asyście funkcjonariuszy Kaszubskiego Dywizjonu Straży Granicznej” – PAP cytuje rzecznika prasowego Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku, Andrzeja Juźwiaka.

Policja i prokuratura zostały zawiadomione o sprawie. Postępowanie jest prowadzone także przez Urząd Morski.

Zobacz także: Pijani Ukraińcy na polskich drogach – nowe zatrzymania

pap / rmf24.pl / onet.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply