Od 2024 lub 2025 roku dowody tożsamości w Holandii nie będą już określać, czy posiadacz jest mężczyzną albo kobietą – poinformował w poniedziałek portal Dutch Review. Ma to być rządowy ukłon w stronę osób, które „nie czują się całkowicie” mężczyzną lub kobietą.

Jak poinformował w poniedziałek portal Dutch Review, Holenderski rząd zamierza wprowadzić „bezpłciowe” dowody osobiste. Od 2024 lub 2025 roku, na dowodach obywateli tego kraju nie będzie zaznaczona płeć właściciela.

Podejmując tę ​​decyzję, rząd chce zrobić ukłon w stronę osób, które „nie czują się całkowicie mężczyzną lub kobietą”.

Wskazanie na płeć zostanie usunięte dopiero za około cztery lata, ponieważ i tak produkcja dokumentów identyfikacyjnych zostanie poddana przeglądowi co sprawi, że koszty i konsekwencje zmiany będą „ograniczone” – przekonywała holenderska minister ds. Emancypacji Ingrid van Engelshoven. Zmiany będą wymagały holenderskie prawo i instrukcje dla policji.

Od dłuższego czasu o takie zmiany zabiegają holenderskie środowiska gejów, lesbijek itd. Nowe plany nazywają „świetną wiadomością dla osób, które mają problemy ze wskazaniem płci w dokumentach tożsamości każdego dnia”.

Według organizacji usunięcie to stanowi rozwiązanie dla osób, które wciąż otrzymują „niepotrzebne i niedyskretne pytania” w urzędach, w pociągach lub na granicy.

Zobacz też: Holandia: zdewastowano kapliczkę MB Częstochowskiej. Na ołtarzu napis „BLM”

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Na razie międzynarodowe paszporty zachowają oznaczenie płci. Holenderski rząd chce czekać i sprawdzić, czy inne kraje chcą pozbyć się rejestracji płci.

Argentyna, Australia, Kanada, Indie i Nepal wprowadziły płeć „X” w swoich paszportach lub dowodach tożsamości zamiast zwykłego M (mężczyzna) lub F (kobieta). Również w Holandii co najmniej trzy osoby weszły na drogę sądową, aby pozbawić swoje paszporty informacji o płci.

Sytuacja w sąsiedniej Belgii jest bardziej skomplikowana. W 2019 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że Belgowie, którzy nie czują się mężczyzną ani kobietą, muszą mieć możliwość zmiany płci na dowodzie osobistym i akcie urodzenia na „X”.

Jednak parlament belgijski nie spieszy się z opracowaniem przepisów umożliwiających taką korektę.

Zobacz też: Holandia: Protest przeciwko obostrzeniom wprowadzonym z powodu epidemii. Policja zatrzymała około 100 osób

Kresy.pl/Dutch Review
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz