Sławomir Kuleta, gejowski aktywista i przedstawiciel Forum LGBT zamieścił w sieci film, na którym depcze i próbuje spalić polską flagę. Twierdzi, że zrobił to, bo od 10 lat jest okłamywany przez państwo polskie i Kościół. Instytut Ordo Iuris zawiadamia prokuraturą ws. możliwości popełnienia przestępstwa.

W czwartek Sławomir Kuleta, aktywista LGBT zamieścił w sieci na swoim profilu społecznościowym nagranie, na którym znieważa i niszczy polską flagę.

Na nagraniu Kuleba przedstawia się w języku angielskim i polskim jako reprezentant „homoseksualnej organizacji Forum LGBT” (we wpisie na Facebooku napisano, że „gejowskiej organizacji”).

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

– Reprezentuję organizację Forum LGBT z siedzibą w Polsce, a to jest moja flaga. Przepraszam. Pomyliłem się. To nie jest moja flaga, to jest flaga Polski – mówi działacz. Następnie rzuca flagę na ziemię i depcze ją, po czym wyciąga zapałki i próbuje ją spalić. Nie daje to jednak oczekiwanego rezultatu, gdyż materiał nie chce się zapalił. – Coś chyba mi nie wyjdzie. Ale intencje mam! – komentuje rozbawiony aktywista LGBT. Ostatecznie udaje mu się jedynie wypalić niewielką dziurę w fladze. W końcu rezygnuje i odrzuca podziurawioną ogniem polską flagę z powrotem na ziemię.

– Potraktowałem to tak, jak potraktowałem – powiedział, po czym zaczął odczytywać z laptopa przygotowany tekst w języku angielskim, a następnie polskim, który został potem zamieszczony w opisie do nagrania umieszczonego w Internecie. Przyznaje w nim, że jest świadomy odpowiedzialności karnej za spalenie flagi narodowej. Próbuje usprawiedliwiać się twierdząc, że przez 10 lat był okłamywany przez państwo polskie.

– Mam już tego dość, więc bezczeszczę Polską flagę na znak protestu, z nadzieja, że wy to dostrzeżecie – mówi Kuleba [tekst zamieszczony w sieci zawiera liczne błędy literowe, a także ortograficzne – red.]. Prosi zarazem polskiego prezydenta, aby go „uniewinnił za ten czyn”. Z jego wypowiedzi wynika, że wysłał do prezydenta pismo w tej sprawie, w tym również pozew. Dodał też, że zarzuca mu okłamywanie swojej osoby „przez 10 lat”. Twierdzi też, że tak samo długo jest „okłamywany przez Kościół katolicki z powodu napisania prohomoseksualnej książki”.

Film gejowskiego aktywisty został zamieszczony na profilu Forum LGBT. Wpis z nagraniem aktywisty LGBT wywołał spore poruszenie i oburzenie wśród internautów. W związku z tym Dyrektor Centrum Interwencji Procesowej Ordo Iuris, mec. Bartosz Lewandowski poinformował, że Instytut Ordo Iuris kieruje zawiadomienie do prokuratury.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W związku z publicznym znieważeniem przez aktywistę LGBT flagi Rzeczypospolitej Polskiej (podeptanie, usiłowanie spalenia oraz zniszczenie) Ordo Iuris kieruje do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa z art. 137 par. 1 KK” – napisał Lewansowski na Twitterze.


Kuleta już wcześniej dopuszczał się prowokacji. Między innymi w styczniu br. zamieścił nagranie, na którym przebrany ubrany w koszulę z koloradką „odprawia Mszę św.”. Należy zaznaczyć, że z wykształcenia jest „teologiem duchowości”, absolwentem studiów doktoranckich na UKSW w Warszawie. Chwalił się też publicznie swoją apostazją. Uważa się za osobę głęboko wierzącą i członka Kościoła Jezusa Chrystusa, czyli jednego ze zborów protestanckich.

Zobacz także: Profanacja Mszy Św., prawo do adopcji dla homomałżeństw. „Parada Równości” w Warszawie pod patronatem Trzaskowskiego [+FOTO]

Facebook.com / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    Niedawno ukrainiec podpalił polską flagę a potem wrzucił ją do kosza-dostał TYLKO „zawiasy” i pouczenie by nie pił hahaha.Tu też będzie podobnie,wyrok i to surowy byłby w wypadku gdyby Polak spalił flagę ukrainską czy żydowską.Sorry taki mamy klimat w „wymiarze sprawiedliwości”.Co do samego faceta,żałosny pajac,chce zaistnieć a potem udawać prześladowanego.Gdyby głupota mogła latać latałby jak pershing.