W niedzielę policja w Hadze zatrzymała około 100 osób, które brały udział w proteście przeciwko obostrzeniom związanym z pandemią koronawirusa. Manifestacja została zakazana przez miejskie władze, ponieważ uczestnicy nie przestrzegali zasad społecznego dystansu. W zgromadzeniu wzięło udział około 1000 osób.

W niedzielę holenderska policja zatrzymała w Hadze około 100 uczestników manifestacji, która miała na celu wyrażenie sprzeciwu wobec obostrzeń wprowadzonych w związku z pandemią koronawirusa – informuje agencja “Reuters”. W manifestacji brało udział około 1000 osób. Zgromadzenie zostało rozwiązane przez miejskie władze, ponieważ uczestnicy nie przestrzegali zasad dystansu społecznego.

Około 1000 demonstrantów zgromadziło się w niedzielę w dzielnicy Malieveld w centrum Hagi.

“Demonstranci z Malieveld, którzy odmówili rozejścia się, zostali zatrzymani” – poinformowała na Twitterze holenderska policja. Nie podano dokładnej liczby zatrzymanych.

Holenderskie media piszą, że aresztowano około 100 osób. O podobnych szacunkach mówili świadkowie zdarzeń – informuje agencja.

Władze Holandii zakazały zgromadzeń publicznych w połowie marca. W kraju obowiązują także zasady dystansu społecznego.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Władze miasta pozwoliły na krótki protest. Następnie uczestnicy zostali poproszeni o rozejście się. Policja zatrzymała osoby, które odmówiły opuszczenia zgromadzenia.

Do tej pory w Holandii potwierdzono 49,8 tys. przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu choroby COVID-19 w kraju zmarło 6109 osób.

Zobacz także: Niemcy: Wzrósł współczynnik reprodukcji koronawirusa. Epidemia nie wygasa

reuters.com / kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply