Współczynnik reprodukcji koronawirusa („R”) wzrósł w Niemczech do 2,88 – poinformował w niedzielę Instytut im. Roberta Kocha (RKI). Aby epidemia zaczęła się wygaszać jego wartość powinna być mniejsza niż jeden.

Niemiecki Instytut im. Roberta Kocha poinformował w niedzielę, że współczynnik reprodukcji koronawirusa („R”) wzrósł w Niemczech do 2,88 – podaje agencja „Reuters”. Dzień wcześniej wynosił on 1,79. Aby epidemia zaczęła się wygaszać jego wartość powinna być mniejsza niż jeden.

Wartość współczynnika reprodukcji na poziomie 2,88 oznacza, że  100 osób zainfekowanych koronawirusem zakaża średnio grupę 288 ludzi. Agencja podkreśla, że aby epidemia zaczęła wygasać, współczynnik powinien wynosić mniej niż jeden.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Instytut Kocha poinformował wcześniej, że w kraju potwierdzono ostatniej doby 687 nowych przypadków zakażenia koronawirusem.

Od początku epidemii w Niemczech potwierdzono 189 135 przypadków zakażenia. Z powodu choroby COVID-19 w kraju zmarło łącznie 8882 osób.

Wśród niemieckich krajów związkowych do tej pory najwięcej infekcji wykryto w Bawarii, Nadrenii Północnej-Westfalii i Badenii-Wirtembergii. Najmniej zaś przypadków potwierdzono w sąsiadującej z Polską Meklemburgii-Pomorzu Przednim.

Zobacz także: Niemcy: mieszkańcy bloku objętego kwarantanną zaatakowali policję [+VIDEO]

reuters.com / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz