Ruch Obrony Granic opublikował nagranie niemieckiego radiowozu poruszającego się po ulicach Słubic, oceniając sprawę jako przykład oddawania polskiej suwerenności. Komenda Powiatowej Policji w Słubicach odniosła się do wpisu, tłumacząc, że wspólnie z funkcjonariuszami z Frankfurtu nad Odrą prowadzi wspólny zespół patrolowy.
W Słubicach Ruch Obrony Granic nagrał niemiecki radiowóz policyjny poruszający się po ulicach miasta. Sprawę skomentował lider ruchu Robert Bąkiewicz, a Komenda Powiatowa Policji w Słubicach przekazała, że funkcjonariusze widoczni na nagraniu należą do wspólnego polsko-niemieckiego zespołu patrolowego.
Niemieckie służby już nie tylko bezkarnie tłuką nas za obronę polskiej pamięci, ale swobodnie operują na terytorium RP! Radiowóz “Polizei” z rzekomo polsko-niemieckiego patrolu w Słubicach to dowód na oddawanie naszej suwerenności. Tak w praktyce wygląda polityka uległości! pic.twitter.com/25OoiOpWUU
— Robert Bąkiewicz (@RBakiewicz) June 24, 2026
Według środowiska Roberta Bąkiewicza nie jest to pierwszy przypadek obecności niemieckiego radiowozu na polskich ulicach. Głośnym echem odbiły się zdjęcia z Warszawy z 2024 roku, gdy w czasie protestu rolników na ulicach stolicy widoczny był niemiecki radiowóz.
„Niemieckie służby już nie tylko bezkarnie tłuką nas za obronę polskiej pamięci, ale swobodnie operują na terytorium RP!” – oświadczył Robert Bąkiewicz, odnosząc się do demonstracji z 16 czerwca, gdzie został obezwładniony przez niemiecką policję podczas próby postawienia krzyża przy głazie upamiętniającym polskie ofiary II wojny światowej w Berlinie.
„Radiowóz «Polizei» z rzekomo polsko-niemieckiego patrolu w Słubicach to dowód na oddawanie naszej suwerenności. Tak w praktyce wygląda polityka uległości!” — dodał.
Do nagrania odniosła się Policja Słubice. Według jej komunikatu funkcjonariusze widoczni na materiale pełnili służbę w ramach wspólnego zespołu patrolowego, który działa po obu stronach Odry.
„Informujemy, że policjanci widoczni na zdjęciu są funkcjonariuszami wspólnego polsko-niemieckiego zespołu policyjnego, którzy pełnią służbę patrolową, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców Słubic i Frankfurtu nad Odrą. Na dołączonym nagraniu policjanci obsługiwali kolizję drogową. W skład wspólnego zespołu wchodzą funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Słubicach oraz Policji we Frankfurcie nad Odrą. Głównym celem wspólnych działań jest zapewnienie ładu i porządku publicznego, reagowanie na przypadki naruszania prawa, a w konsekwencji zwiększanie poczucia bezpieczeństwa mieszkańców po obu stronach Odry” ž czytamy we wpisie policji.
Kresy.pl
































