Tęczowa ofensywa na Ukrainie trwa. Tym razem aktywiści LGBT za pomocą drona rozwinęli flagę LGBT nad Kijowem.

Jak podała w niedzielę agencja Unian, aktywiści KyivPride zorganizowali w ukraińskiej stolicy akcję, podczas której dronem wyniesiono w powietrze wielką tęczową flagę. Dron zawisł nad sowieckim pomnikiem Ojczyzny-Matki w taki sposób, by wydawało się, że flaga jest przytwierdzona do miecza trzymanego przez kobietę przedstawioną na pomniku.

„Ojczyzna-matka za równością dla wszystkich! Wielka flaga LGBT+ powiewa dziś nad całym Kijowem. Ciąg dalszy nastąpi…” – napisano na profilu KyivPride prezentując nagranie z akcji. Do wpisu dodano hashtag #Матизрозумієтапідтримає (zbitka słów Matka zrozumie i wesprze).

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Jak pisał w 2018 r. na naszym portalu Marcin Ursyński, ukraińskie społeczeństwo zaczęto bombardować doniesieniami o postulatach mniejszości seksualnych. Ideologia gender zaczęła wkraczać do szkolnych podręczników, a jej nachalne propagowanie związane było z pojawiającymi się żądaniami Zachodu, chcącymi narzucić Ukraińcom swoje projekty społecznej inżynierii.

Z roku na rok coraz więcej uczestników gromadzi tzw. Marsz Równości organizowanym w czerwcu w Kijowie. W ubiegłym roku wzięło w nim udział kilka tysięcy osób. Osobiście uczestniczył w nim ambasador Kanady Roman Waszczuk, poparcie dla kijowskiego marszu wyraziła ambasada USA na Ukrainie. W tym roku marsz miał odbyć się 21 czerwca, jednak z powodu epidemii koronawirusa ogłoszono, że odbędzie się on… online.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

CZYTAJ TAKŻE: Kijów przygotowuje tęczę na finał konkursu piosenki Eurowizji

Kresy.pl / Unian

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz