Genderowej przeróbce ulegnie sowiecki pomnik symbolizujący „zjednoczenie Rosji i Ukrainy”.

Pomnik „Łuk Przyjaźni Narodów” w Kijowie zostanie oklejony kolorowym papierem w barwach tęczy. Instalacja nazywająca się „Arch of Diversity” (Łuk Różnorodności) ma być gotowa na finał konkursu piosenki Eurowizji, który odbędzie się 13. maja w ukraińskiej stolicy.

O modyfikacji pomnika powiadomił w sieci społecznościowej Hennadij Kuroczka, partner zarządzający firmy CFC Consulting, która wygrała przetarg na realizację komunikacji podczas finału konkursu Eurowizji. Według niego powstała tęcza będzie największą na świecie. Kuroczka zapewnił, że po finale instalacja zostanie zdemontowana.

Pomnik „Łuk Przyjaźni Narodów” powstał w 1982 roku. Symbolizuje „zjednoczenie Ukrainy z Rosją” dokonane podczas ugody perejasławskiej w 1654 r.

Przypomnijmy, że Rosjanka Julia Samojłowa nie wystąpi na finale konkursu w Kijowie, ponieważ otrzymała zakaz wjazdu na terytorium Ukrainy. Powodem zakazu była jej wizyta na Krymie po jego aneksji przez Rosję w 2014 roku. Ukraińskie władze uznają podróżowanie na Krym przez Rosję za złamanie ukraińskiego prawa.

CZYTAJ TAKŻE: Największe zagrożenia dla ukraińskich rodzin: alkoholizm, rozwody, aborcja, emigracja i gender

Kresy.pl / Ukraińska Prawda / Wikipedia

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz