Z Portugalii wyjechało już prawie 40% imigrantów przysłanych w ramach unijnych „kwot”

Z grona 1255 uchodźców przyjętych przez Portugalię w ramach unijnego tzw. systemu kwotowego, do kwietnia br. wyjechało 474 osób. Osoby te skierowały się przeważnie do Niemiec, a także do Francji, Szwecji, Belgii i Holandii.

Eduardo Cabrita, portugalski minister ds. koordynacji polityki rządowej przyznał, że „Portugalia nie jest wymarzonym kierunkiem dla uchodźców”. Uznał, że aby imigranci pozostali w Portugalii, rząd musi „poprawić komunikację z tymi osobami”, szczególnie jeśli chodzi o wyjaśnienie im, jakie mają obowiązki wobec kraju przyjmującego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zdaniem przedstawiciela islamskiej wspólnoty z Lisbony uchodźcy w dalszym ciągu będą wyjeżdżać z Portugalii.

CZYTAJ TAKŻE: Komisarz UE ws. relokacji uchodźców: „nie ma żadnych wymówek”

Kresy.pl / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz