Na przełomie maja i czerwca Koleje Ukraińskie uruchumią transgraniczny pociąg relacji Kowel – Chełm – informuje Centrum Polityki Transportowej ukraińskiego przewoźnika.

O planach ukraińskich kolejarzy poinformował Iwan Hryniuk, p.o. szefa regionalne oddziału spółki Koleje Lwowskie.

Czytaj również: Koleje Ukraińskie uruchomią pociąg Kowel – Chełm

– W końcu maja lub na początku czerwca na trasie Kowel-Jagodzin-Chełm zostanie uruchomiony dwuwagonowy pociąg, którym może podrukować 182 pasażerów, jeszcze 10 miejsc dla personelu. Przewidywany czas podroży wynosi dwie godziny, a cena biletu – 130-150 UAH – powiedział Hrunyk.

Trasa będzie obsługiwana dwuczłonowym spalinowym szynobusem. Pociąg po drodze zatrzyma się tylko na stacji w Jagodzinie. Dla uniknięcia prób przemytu ukraiński przewoźnik zamierza zainstalować w pociągu monitoring.

To już kolejne transgraniczne połączenie uruchamiane przez ukraińską kolej. Pod koniec zeszłego roku Ukrzalaznicya uruchomiła połączenie Przemyśl – Lwów – Kijów, które cieszy się dużą popularnością.

kresy.pl/ zik.ua
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz