Reprezentantka tego kraju na konkurs Eurowizji Julia Samojłowa ma nie zostać wpuszczona na Ukrainę, informuje RMF24.

Portal informuje – Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasilij Hrycak nie chciał odpowiedzieć, czy zakaz dla Rosjanki już obowiązuje, ale przyznał, że dokumenty w tej sprawie są gotowe. Według ukraińskiego prawa każdy, kto wjeżdża na Krym bez zgody władz w Kijowie, łamie przepisy o granicy państwowej. Dotyczy to wszystkich, którzy na Krym wjeżdżają z terytorium Rosji.

Ojciec piosenkarki powiedział, że takie postępowanie „jest po prostu nieuczciwe”.

Rosja grozi bojkotem Eurowizji, jeżeli Samojłowa nie zostanie wpuszczona. Nie będziemy mieć innego wyjścia– twierdzi senator Oleg Morozow i nazywa informacje SBU „całkowitym absurdem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Konkurs Eurowizji kolejnym punktem zapalnym między Ukrainą a Rosją

Z kolei deputowana Jelena Drapieko przypomniała, że że zakaz wjazdu na Ukrainę mają wszyscy mężczyźni, obywatele Rosji w wieku od 16 do 60 lat. To jej zdaniem łamanie międzynarodowego prawa i Ukraina powinna być pozbawiona możliwości organizowania finału Eurowizji.

Kreml już poinformował, że nia ma mowy o zmianie rosyjskiej reprezentantki na konkursie.

Kresy.pl / RMF24.PL
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zefir :

  SBU i banderowcom Upadliny już w pełni odwaliło.Uniemożliwienie reprezentantce Rosji uczestnictwa w konkursie Eurowizji ze względu na bzdurne i absurdalne wewnętrzne banderowskie prawa reżimowe,upoważnia organizatorów Eurowizji do odwołania finałowego konkursu w Kijowie.Regulamin Eurowizji nie przewiduje spełniania chorych wizji,w których banderowskie SBU celuje.

 2. Avatar
  cyna :

  Tu ukraina raczej sie ośmiesza, nie przez przypadek rosja wysyła dziewczynę na wózku inwalidzkim. Albo ukraina zrobi wyjątek od swego prawa albo narazi się na śmieszność z uwagi na walkę z niepełnosprawną piosenkarką. Komu jak komu ale z pewnościa rosji najmniej zależy na uczestniczeniu w konkursie w którym faworytami do głównej nagrody sa kochający inaczej.

 3. upadlina
  upadlina :

  w normalnym świecie nikt nie organizowałby takich konkursów w kraju, który oficjalnie gloryfikuje ludobójcze światopoglądy, jak w tym wypadku nazizm i banderyzm !!…………No, ale my żyjemy w świecie, gdzie Przewodniczącym Komisji Praw Człowieka przy onz jest jeden z najbardziej ludobójczych reżimów świata – reżim SSaudyjski !!