Reprezentantka tego kraju na konkurs Eurowizji Julia Samojłowa ma nie zostać wpuszczona na Ukrainę, informuje RMF24.

Portal informuje – Szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy Wasilij Hrycak nie chciał odpowiedzieć, czy zakaz dla Rosjanki już obowiązuje, ale przyznał, że dokumenty w tej sprawie są gotowe. Według ukraińskiego prawa każdy, kto wjeżdża na Krym bez zgody władz w Kijowie, łamie przepisy o granicy państwowej. Dotyczy to wszystkich, którzy na Krym wjeżdżają z terytorium Rosji.

Ojciec piosenkarki powiedział, że takie postępowanie „jest po prostu nieuczciwe”.

Rosja grozi bojkotem Eurowizji, jeżeli Samojłowa nie zostanie wpuszczona. Nie będziemy mieć innego wyjścia– twierdzi senator Oleg Morozow i nazywa informacje SBU „całkowitym absurdem”.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Konkurs Eurowizji kolejnym punktem zapalnym między Ukrainą a Rosją

Z kolei deputowana Jelena Drapieko przypomniała, że że zakaz wjazdu na Ukrainę mają wszyscy mężczyźni, obywatele Rosji w wieku od 16 do 60 lat. To jej zdaniem łamanie międzynarodowego prawa i Ukraina powinna być pozbawiona możliwości organizowania finału Eurowizji.

Kreml już poinformował, że nia ma mowy o zmianie rosyjskiej reprezentantki na konkursie.

Kresy.pl / RMF24.PL

Czytaj kolejny artykuł
5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zefir
    zefir :

    SBU i banderowcom Upadliny już w pełni odwaliło.Uniemożliwienie reprezentantce Rosji uczestnictwa w konkursie Eurowizji ze względu na bzdurne i absurdalne wewnętrzne banderowskie prawa reżimowe,upoważnia organizatorów Eurowizji do odwołania finałowego konkursu w Kijowie.Regulamin Eurowizji nie przewiduje spełniania chorych wizji,w których banderowskie SBU celuje.

  2. cyna
    cyna :

    Tu ukraina raczej sie ośmiesza, nie przez przypadek rosja wysyła dziewczynę na wózku inwalidzkim. Albo ukraina zrobi wyjątek od swego prawa albo narazi się na śmieszność z uwagi na walkę z niepełnosprawną piosenkarką. Komu jak komu ale z pewnościa rosji najmniej zależy na uczestniczeniu w konkursie w którym faworytami do głównej nagrody sa kochający inaczej.