Wracają stare połączenia kolejowe. Niektóre po 20 latach przerwy

PKP Polskie Linie Kolejowe informuje o nowym kolejowym rozkładzie jazdy, który zaczyna obowiązywać od niedzieli 12 grudnia br. Niektóre połączenia kolejowe wracają po 20 latach przerwy.

Od niedzieli 12 grudnia wchodzi w życie nowy kolejowy rozkład jazdy. Pasażerowie skorzystają po 20 latach przerwy z pociągów na trasie Wrocław Sołtysowice – Jelcz Miłoszyce; po 12 latach na trasie Skarżysko-Kamienna – Łódź – PAP cytuje komunikat PKP Polskich Linii Kolejowych. Pociągi wracają w grudniu na zmodernizowane linie Lubartów – Parczew, Kraków Płaszów – Podbory Skawińskie i Łódź – Kutno. 10 nowych przystanków ma zapewnić poprawę dostępu do kolei.

PKP PLK informuje, że w grudniu mieszkańcy woj. lubelskiego zyskają wygodniejsze i szybkie połączenia między Łukowem a Lublinem dzięki przebudowie odcinka linii Lubartów – Parczew. Nowe przystanki w Berejowie i Laskach, a także przebudowane perony zwiększą dostęp do kolei. Podróż na trasie Lubartów – Parczew zajmie pociągom dalekobieżnym ok. 18 min, regionalnym – 30 min.

Mieszkańcy województw świętokrzyskiego i łódzkiego od nowego rozkładu jazdy zyskają z kolei po 12 latach przerwy międzyregionalne połączenia kolejowe ze Skarżyska-Kamiennej do Tomaszowa Mazowieckiego i Łodzi.

W przypadku województwa łódzkiego od 23 grudnia, po przerwie pojadą pociągi na zmodernizowanej trasie z Łodzi do Kutna.

Na Śląsku pasażerowie skorzystają z nowych połączeń na linii Gliwice – Bytom, gdzie podróż zajmie ok. 20 min. Zmodernizowana linia Goczałkowice-Zdrój – Czechowice-Dziedzice – Zabrzeg zapewni lepsze połączenie. Powstanie nowy peron w Zabrzegu.

W województwie opolskim pociągi regionalne z Raciborza i Kędzierzyna-Koźla do Opola, Wrocławia i Zielonej Góry pomiędzy Kędzierzynem-Koźle a Opolem pojadą o ok. 5-10 min szybciej. To efekt postępu prac na linii Kędzierzyn-Koźle – Opole.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Pociągu z Warszawy do Wilna w roku bieżącym nie będzie

PKP PLK zwracają uwagę, że przystanek Warszawa Targówek poprawi dostęp do aglomeracji warszawskiej. Zatrzyma się na nim blisko 40 pociągów w relacjach Modlin – Warszawa Centralna – Modlin.

Po 21 latach przerwy mieszkańcy województwa mazowieckiego i kujawsko-pomorskiego zyskają bezpośrednie połączenia dalekobieżne z Płocka, Sierpca, Brodnicy i Grudziądza do Trójmiasta. To efekt prac PLK na linii Kutno – Płock – Brodnica.

W Małopolsce powstanie połączenie Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej na trasie Skawina – Kraków.

Od 22 grudnia. na trasę Kraków – Zakopane wrócą bezpośrednie połączenia kolejowe na święta oraz ferie zimowe. Rozkład przewiduje 14 relacji dalekobieżnych m.in. z Gdyni, Gdańska, Szczecina i z Warszawy oraz połączenia regionalne.

Od 12 grudnia w województwie podkarpackim na linii Ocice – Rzeszów pojadą pociągi elektryczne.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zobacz także: Korea Południowa zaangażuje się kapitałowo w budowę CPK, którego lokalizację poznamy w przyszłym tygodniu

Z kolei w woj. podlaskim od stycznia na stacji Nurzec będą zatrzymywać się pociągi dalekobieżne przewoźnika PKP Intercity. Po ponad 17 latach wrócą też codzienne połączenia pasażerskie Czeremcha – Siemianówka.

PKP PLK informują, że w porównaniu do rozkładu jazdy z grudnia 2020 r., oddano w ciągu roku 20 nowych przystanków m.in. w Olsztynie, Łodzi, Krakowie i Radomiu.

Informacje dotyczące aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w internecie na portalpasazera.pl, rozkład-pkp.pl, a także w aplikacjach mobilnych Portal Pasażera i Rozkład-PKP.

pap / wnp.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply