Portal Rynek Kolejowy podał, że wbrew zapowiedziom premiera Mateusza Morawieckiego bezpośredni pociąg łączący Warszawę z Wilnem nie zostanie uruchomiony w tym roku.

PKP Intercity podpisało list intencyjny z Kolejami Litewskimi w sprawie uruchomienia bezpośredniego połączenia Warszawy i Wilna w czasie wrześniowej wizyty premiera Mateusza Morawieckiego na Litwie. Zapowiedziano wówczas, że pociągi zaczną kursować między dwoma miastami najpóźniej „w drugiej połowie 2021 r.”. Według portalu Rynek Kolejowy nie można jednak na to liczyć.

„Ze względu na sytuację spowodowaną pandemią podjęto decyzję o przesunięciu w czasie uruchomienia połączenia do Kowna. PKP Intercity jest w stałym kontakcie z kolejami litewskimi. O planowanym terminie uruchomienia połączeń będziemy informować z odpowiednim wyprzedzeniem” – portal opublikował w środę wiadomość od Katarzyny Grzduk, rzecznik prasowej PKP Intercity.
Rynek Kolejowy twierdzi, że do tej pory nie opracowano nawet konkretnego projektu nowego połączenia, bowiem linia między Kownem, a Wilnem jest linią szerokotorową według formatu rozstawu szyn stosowanego w Związku Radzieckim. Portal podkreśla, że PKP Intercity nie eksploatuje obecnie taboru ze zmiennym rozstawem kół.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl
Przyczyną odłożenia realizacji skomunikowania stolicy Polski z Wilnem może być również pandemia, która znacznie obniżyła popyt na transport międzypaństwowy.
Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz