Ukraina omija blokadę granic prowadzoną przez polskich kierowców ciężarówek, przewożąc ciężarówki koleją, poinformowała w czwartek agencja informacyjna Reuters, cytując ukraińskiego urzędnika państwowego przedsiębiorstwa kolejowego.

Jak poinformowała w czwartek agencja prasowa Reuters, Ukraina omija blokadę granic prowadzoną przez polskich kierowców ciężarówek, przewożąc ciężarówki koleją.

„Teraz mamy załadowany pociąg, który stoi na przejściu w Hrubieszowie. Mamy już 23 załadowane wagony kontenerowe z ciężarówkami” – powiedział Walerij Tkaczow, zastępca dyrektora wydziału handlowego kolei.

Zobacz też: Wicepremier Ukrainy uderza w Polskę. “Wzięli ukraińską gospodarkę jako zakładnika”

Powiedział, że strony ukraińska i polska harmonizują obecnie kwestie techniczne.

„Jak tylko pociąg testowy przejedzie i wszystko będzie dobrze, uruchomimy to na masową skalę” – powiedział Tkaczow.

Nowy materiał krążący w Internecie pokazuje ciężarówki zamontowane na wagonach przekraczające granicę Polski z Ukrainą, omijając zatory i opóźnienia na przejściach z Unii Europejskiej na Ukrainę niebędącą członkiem UE.

Według wicemarszałka Krzysztofa Bosaka linia kolejowa i terminal służący załadunkowi tych pociągów są spółką kontrolowaną przez rząd PiS. “Innymi słowy rząd nie tylko nie zdecydował się wprowadzić rozwiązań korzystnych dla protestujących przewoźników, ale nawet organizuje Ukraińcom transport w celu objechania trwających protestów”.

Przewodniczący Strajku Przewoźników Rafał Mekler skomentował sytuację: wynika z ukraińskich mediów że zostaliśmy sprzedani przez „nasz” rząd”.

Przeczytaj: Ukraiński celnik za łapówki „zamieniał” tiry z ładunkami komercyjnymi na pomoc humanitarną

Wołodymyr Balin, wiceprezes Zrzeszenia Międzynarodowych Przewoźników Samochodowych poinformował o kosztach takiej operacji. Będzie to kosztować przewoźnika dodatkowo około 1600 euro. “Myślę jednak, że przewoźnika i klienta będzie na to stać. Ważne, żeby nie tracić czasu na granicy”.

Kresy.pl/Reuters

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jaro7
    jaro7 :

    A czego sie po tym nierządzie sługach ukrainy spodziewaliście.Jest gorsza wiadomość ,następny nierząd to kontynuacja.Albo zaostrzycie albo popłyniecie.Oni sie wami nie przejmą,sobie stołeczki załatwili.