Szerokotorowa linia kolejowa na Białoruś będzie wyremontowana

Polskie Linie Kolejowe ogłosił przetarg na prace remontowe na linii kolejowej nr 59 do granicy z Białorusią oraz na przejściu granicznym Siemianówka-Świsłocz.

O ogłoszeniu przetargu poinformował dziś portal Rynek Kolejowy. Przypomina jednak, że przetarg na rewitalizację szerokotorowej linii kolejowej nr 59 został ogłoszony już w sierpniu zeszłego roku. Po wpłynięciu dwóch ofert z których każda znacząco przekraczała kwotę przewidzianą na finansowanie remontu, przetarg został unieważniony.

PKP PKL S.A. ogłosiły kolejny przetarg. Tym razem obejmuje nie tylko remont samej trasy do Chryzanowa, ale też prace na samym przejściu granicznym Siemianówka-Świsłocz. Inaczej niż w poprzednim zamówieniu, przetarg nie obejmuje dostawy materiałów. Na dostawy zostanie ogłoszone odrębne postępowanie przetargowe. Rynek Kolejowy określa szacunkową wartość całego przetargu na około 86,8 mln złotych netto, a wraz z opcją obejmującą zakup szyn i podkładów – 109 mln zł netto.

Rewitalizacja szerokotorowej linii prowadzącej na Białoruś ma umożliwić pociągom towarowym poruszanie się na niej z maksymalną prędkością 60 km. Prace na linii kolejowej nr 59 mają zostać przeprowadzone przez wybranego wykonawcę w ciągu 23 miesięcy, a na przejściu granicznym w ciągu 42 miesięcy.

Czytaj także: Chiny otwierają nowe połączenie kolejowe z Węgrami [+VIDEO]

rynek-kolejowy.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply