Władze Chin postawiły sobie za cel budowę 212 dużych centrów logistycznych, które mają wspierać politykę handlową Pekinu.

Informację o planach Narodowej Komisji Rozwoju i Reform podał w czwartek portal Wnp.pl. Powołując się na chińskie media, portal twierdzi, że Rada zatwierdziła budowę aż 212 centrów logistycznych. Jednak węzły transportowe mają obsługiwać nie tylko transport towarów ale i ludzi. Plan zakłada budowę portów morskich i lotniczych, portów przeładunkowych, przejść granicznych.Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Władze ChRL chcą wspierać spółki lotnicze i kolejowe, także transgraniczne i skłaniać je do włączenia się w realizację planu, którego termin wykonania określono na 2035 rok. Już do 2020 roku ma powstać 30 węzłów logistycznych, a do 2025 kolejnych 150. Jako lokalizacje inwestycji Narodowa Komisja Rozwoju i Reforma wytypowała już 127 miast. Rada chce aby nowo budowane instalacje operowały najnowocześniejszą technologią – nowe bazy logistyczne mają być w pełni zautomatyzowane i wykorzystywać inteligentne roboty i drony.

Realizacja programu ma doprowadzić do redukcji ogólnego udziału kosztów logistycznych dla całej chińskiej gospodarki o 12%. Obecnie wynoszą one 15% PKB.

W zamierzeniu Komisji plan inwestycji w sektorze logistycznym ma sprzyjać rozwojowi handlu zagranicznego, przede wszystkim z Europą.

Czytaj także: Chiny: armia robotników zbudowała węzeł kolejowy w 9 godzin [+VIDEO]

logistyka.wnp.pl/kresy.pl

Chińczycy zbudują ponad dwieście centrów logistycznych
Oceń ten artykuł

Reklama

Tagi: ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz