Władze Chin postawiły sobie za cel budowę 212 dużych centrów logistycznych, które mają wspierać politykę handlową Pekinu.

Informację o planach Narodowej Komisji Rozwoju i Reform podał w czwartek portal Wnp.pl. Powołując się na chińskie media, portal twierdzi, że Rada zatwierdziła budowę aż 212 centrów logistycznych. Jednak węzły transportowe mają obsługiwać nie tylko transport towarów ale i ludzi. Plan zakłada budowę portów morskich i lotniczych, portów przeładunkowych, przejść granicznych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Władze ChRL chcą wspierać spółki lotnicze i kolejowe, także transgraniczne i skłaniać je do włączenia się w realizację planu, którego termin wykonania określono na 2035 rok. Już do 2020 roku ma powstać 30 węzłów logistycznych, a do 2025 kolejnych 150. Jako lokalizacje inwestycji Narodowa Komisja Rozwoju i Reforma wytypowała już 127 miast. Rada chce aby nowo budowane instalacje operowały najnowocześniejszą technologią – nowe bazy logistyczne mają być w pełni zautomatyzowane i wykorzystywać inteligentne roboty i drony.

Realizacja programu ma doprowadzić do redukcji ogólnego udziału kosztów logistycznych dla całej chińskiej gospodarki o 12%. Obecnie wynoszą one 15% PKB.

W zamierzeniu Komisji plan inwestycji w sektorze logistycznym ma sprzyjać rozwojowi handlu zagranicznego, przede wszystkim z Europą.

Czytaj także: Chiny: armia robotników zbudowała węzeł kolejowy w 9 godzin [+VIDEO]

logistyka.wnp.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz