Polska wysłała sprzęt ochronny do Armenii i Gruzji

W piątek z wrocławskiego lotniska wyleciały samoloty wojskowe z ładunkiem sprzętu ochronnego dla szpitali, lekarzy i pielęgniarek w Armenii i Gruzji. Jest to gest solidarności i współpracy z państwami Partnerstwa Wschodniego – poinformowało MSZ.

Do Armenii wyleciały maseczki medyczne, przyłbice i płyn do dezynfekcji o łącznej wartości ponad 106 tys. złotych. Do Gruzji wysłano przyłbice ochronne i płyn do dezynfekcji o wartości ponad 183 tys. złotych. W przyszłym tygodniu planowany jest podobny transport środków pomocowych dla Azerbejdżanu. Jak poinformował sekretarz stanu w Kancelarii Premiera Jan Dziedziczak, środki zostały podarowane przez Agencję Rezerw Materiałowych i Ministerstwo Zdrowia przy wsparciu Funduszu Solidarności Międzynarodowej i resortu obrony narodowej. Gruzińska część pomocy jest realizowana w przez Polskę w ramach Euroatlantyckiego Centrum Reagowania w Sytuacji Katastrof NATO (EADRCC).

„Dzięki wzajemnemu solidarnemu wsparciu, jakie sobie wspólnie okazujemy, łatwiej będzie przezwyciężać negatywne skutki pandemii i wrócić na drogę rozwoju” – mówił wiceminister spraw zagranicznych Paweł Jabłoński obecny na wrocławskim lotnisku podczas wylotu samolotów z darami.

MSZ podkreśla, że polska pomoc związana z pandemią koronawirusa nie ogranicza się do państw Partnerstwa Wschodniego. Na początku czerwca z trzytygodniową misją do Tadżykistanu udał się zespół polskich lekarzy, pielęgniarzy i ratowników medycznych Polskiego Centrum Pomocy Międzynarodowej. Jak przypomniano, wcześniej takie misje Polska wysyłała do Włoch, USA i Kirgistanu. Dwa polskie konwoje z pomocą wysłano na Białoruś. Ostatni składał się z ponad 40 samochodów ciężarowych z 300 tonami sprzętu medycznego i środków ochrony potrzebnych w walce z epidemią COVID-19.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: USA przeznaczą Ukrainie pomoc na walkę z koronawirusem o wartości 12 mln dolarów

Kresy.pl / gov.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz