Wiceminister zdrowia Iranu Iraj Harirchi zachorował z powodu koronawirusa Covid-19 – poinformował we wtorek Polsat News powołując się na irańską agencję informacyjną ILNA.

Urzędnik został objęty kwarantanną. Jak podaje “Rzeczpospolita”, Harirchi organizował briefingi dla prasy na temat epidemii koronawirusa. Iran jest jednym z krajów najbardziej dotkniętych epidemią.

Irański dziennikarz Abas Aslani zamieścił na Twitterze wideo z wypowiedzią chorego wiceministra. “Jestem zarażony koronawirusem, ale czuję się nieźle i mam nadzieję, że wkrótce będą mógł dalej was informować” – cytuje jego słowa rosyjska agencja Interfax. Harirchi wyraził też nadzieję, że koronawirusa uda się pokonać.

W poniedziałek irańskie ministerstwo zdrowia informowało, że w Iranie z powodu koronawirusa zachorowało 61 osób. Według agencji Reuters zmarło tam już 15 osób – tylko w Chinach liczba ofiar śmiertelnych koronawirusa jest wyższa. Jednak, jak pisaliśmy, parlamentarzysta w irańskiego miasta Kom oskarżył rząd o ukrywanie informacji o ilości zarażonych – twierdzi, że tylko w jego mieście zginęło 50 osób.

W Iranie z powodu koronawirusa odwoływane są koncerty, zamykane szkoły i uczelnie.

CZYTAJ TAKŻE: Koronawirus dotarł do Austrii. Potwierdzono dwa przypadki

Kresy.pl / polsatnews.pl / rp.pl / Interfax

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply