Według obliczeń badaczy z amerykańskiego Brown University, w wyniku wojen i działań zbrojnych zainicjowanych przez Stany Zjednoczone po 11 września 2001 roku, mogło zginąć nawet 266 tys. cywilów.

Jak podkreśla portal amerykański portal Antiwar, „Jest to niewątpliwie pomniejszony raport o ludziach zabitych, ponieważ próbuje on jedynie obliczyć zabitych bezpośrednio w czasie wojny, a nie ogromną liczbę innych cywilów, którzy zmarli w wyniku zniszczeń infrastruktury lub w wyniku innych pośrednich skutków wojen. Wyliczenia nie obejmują również prowadzonej przez USA wojny w Syrii, w której zginęło 500 tys. od 2011 roku.”Z raportu wynika, że w wyniku tzw. wojny z terroryzmem, zostało rannych lub straciło życie ok. 60 tys. żołnierzy amerykańskich. W największych teatrach wojny z terroryzmem, czyli w Iraku i Afganistanie, zginęło łącznie 6951 żołnierzy amerykańskich.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Do tych informacji odniósł się na Twitterze szef MSZ Iranu, Mohammad Dżawad Zarif. „Tak zwana ‚Wojna z terrorem’ USA kosztowała życie 500 000 osób. Zginęło 110 tys. straciło życie od 2016 r. Nieszczęścia spowodowały zniszczenie w Iraku, Syrii, Libii i Jemenie. Doprowadziła do powstania ISIS i wielu filii Al Kaidy. Koszt dla podatników w USA: 7 tys. Amerykanów martwych + 5,6 bln dolarów. Koszt dla Bliskiego Wschodu: potworny” – napisał Zarif.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Byli pracownicy służb specjalnych do Trumpa: Iran nie jest wiodącym sponsorem terroryzmu

kresy.pl / antiwar / twitter

Reklama

Tagi: , , , , , ,

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz