Rosja dostarczy Iranowi myśliwce Su-35 – podaje izraelski Kanał 12, powołując się na zachodnie agencje wywiadowcze. Umowa może obejmować aż 24 samoloty, które pierwotnie były przeznaczone dla Egiptu.

Izraelski Kanał 12 podał w sobotę, powołując się na przedstawicieli zachodniego wywiadu, że Rosja przygotowuje się do przekazania Iranowi nawet 24 myśliwców Su-35. Samoloty były pierwotnie przeznaczone dla Egiptu. Stany Zjednoczone zablokowały transakcję pomiędzy Rosją i Egiptem, w związku z czym Moskwa szukała nowego potencjalnego nabywcy myśliwców – podaje The Times of Israel.

Informacje izraelskiej telewizji wskazują, że irańscy piloci już szkolą się na samolotach Su-35.

Jak pisaliśmy, podczas swojego wystąpienia na forum Kongresu USA, prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski wezwał do powstrzymania Rosji i Iranu. Oba państwa określił mianem „terrorystów”, a Iran nazwał sojusznikiem Rosji w jej „ludobójczej polityce”. Twierdził też, że Iran, podobnie jak Rosja, muszą zostać zatrzymane, bo inaczej zaatakują inne państwa.

Zobacz także: Podolak domaga się “likwidacji” irańskich przedsiębiorstw zbrojeniowych

Do wypowiedzi ukraińskiego prezydenta odniosło się MSZ Iranu. “Pan Zełenski powinien wiedzieć, że strategiczna cierpliwość Iranu względem takich bezpodstawnych oskarżeń nie jest niewyczerpana” – oświadczył rzecznik irańskiego resortu dyplomacji.

Zobacz także: Rosyjskie ataki na Kijów i Mikołajów. Użyto irańskich dronów [+VIDEO/+FOTO]

Czytaj także: Brytyjski wywiad: Rosja chce pozyskać setki pocisków balistycznych z Iranu

timesofisrael.com / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply