W Tyrolu w Austrii potwierdzono dwa pierwsze przypadki koronawirusa. Jak poinformował we wtorek austriacki portal Kronen Zeitung obydwaj zarażeni to 24-latkowie mieszkający w Innsbrucku. Jeden z nich pochodzi z włoskiej Lombardii.

Poszkodowani mają lekką gorączkę. Znajdują się obecnie w izolatkach w klinice w Innsbrucku. Jak ogłoszono na konferencji prasowej z udziałem gubernatora Günthera Plattera i tyrolskiego radnego stanu Bernharda Tilga, w przypadku dwóch pacjentów wykonano testy na obecność koronawirusa. Obydwa testy dały wyniki pozytywne.

Zobacz także: Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch. Powód – koronawirus

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Platter zapowiedział także, że planowane jest utworzenie specjalnego oddziału w klinice w Innsbruck, w celu zajmowania się pacjentami z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Ponadto, kolejne podejrzenie zakażenia odnotowano w austriackim Linz. 55-latek z tego miasta, od czasu powrotu z podróży do Włoch, wykazuje objawy sugerujące możliwość zakażenia wirusem. Został natychmiast odizolowany od pozostałych pacjentów. Aktualnie jest poddawany specjalistycznym badaniom. Jego wyniki badań będą dostępne po południu.

Mężczyzna był w Wenecji z grupą wycieczkową. Pozostali członkowie grupy zostali poproszeni o pozostanie w domu do czasu, gdy znane będą wyniki badań 55-latka. Na razie lekarze zalecili im unikanie kontaktu z innymi ludźmi.

Zobacz także: Odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Bahrajnie i Kuwejcie

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

www.krone.at / kresy.pl

 

 

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz