W Tyrolu w Austrii potwierdzono dwa pierwsze przypadki koronawirusa. Jak poinformował we wtorek austriacki portal Kronen Zeitung obydwaj zarażeni to 24-latkowie mieszkający w Innsbrucku. Jeden z nich pochodzi z włoskiej Lombardii.

Poszkodowani mają lekką gorączkę. Znajdują się obecnie w izolatkach w klinice w Innsbrucku. Jak ogłoszono na konferencji prasowej z udziałem gubernatora Günthera Plattera i tyrolskiego radnego stanu Bernharda Tilga, w przypadku dwóch pacjentów wykonano testy na obecność koronawirusa. Obydwa testy dały wyniki pozytywne.

Zobacz także: Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch. Powód – koronawirus

Podczas wtorkowej konferencji prasowej Platter zapowiedział także, że planowane jest utworzenie specjalnego oddziału w klinice w Innsbruck, w celu zajmowania się pacjentami z podejrzeniem zarażenia koronawirusem.

Ponadto, kolejne podejrzenie zakażenia odnotowano w austriackim Linz. 55-latek z tego miasta, od czasu powrotu z podróży do Włoch, wykazuje objawy sugerujące możliwość zakażenia wirusem. Został natychmiast odizolowany od pozostałych pacjentów. Aktualnie jest poddawany specjalistycznym badaniom. Jego wyniki badań będą dostępne po południu.

Mężczyzna był w Wenecji z grupą wycieczkową. Pozostali członkowie grupy zostali poproszeni o pozostanie w domu do czasu, gdy znane będą wyniki badań 55-latka. Na razie lekarze zalecili im unikanie kontaktu z innymi ludźmi.

Zobacz także: Odnotowano pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Bahrajnie i Kuwejcie

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

www.krone.at / kresy.pl

 

 
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz