Austria odmówiła wpuszczenia do kraju pociągu jadącego z Włoch. Przyczyną było podejrzenie, że dwoje podróżnych jest zakażonych koronawirusem – poinformował w niedzielę tabloid Oe24. Portal powołuje się na źródła w służbach bezpieczeństwa.

Jak przekazał Oe24 na stronie internetowej, pociąg stoi teraz na przełęczy Brenner na terytorium Włoch. Wśród pasażerów są dwie osoby z gorączką. Podejrzewa się, że mogą być zakażone koronawirusem.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1883 PLN    (8.55%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

„Wieczorem pociąg będący w drodze z Wenecji do Monachium został zatrzymany na granicy z Austrią. Powód: włoskie koleje państwowe poinformowały OeBB (Oesterreichische Bundesbahnen – autriackie koleje państwowe – PAP), że w pociągu znajdują się 2 osoby z objawami gorączki. OeBB poinformowały następnie centrum operacyjne i koordynacyjne ministerstwa spraw wewnętrznych” – portal Oe24 cytuje oświadczenie ministra spraw wewnętrznych Austrii Karla Nehammera.

Zobacz także: USA zarzuciły Rosji sianie dezinformacji nt. koronawirusa. Rosja zaprzecza.

Szef austriackiego MSW zaznaczył, że „dzięki szybkiej reakcji komisarz odpowiedzialny za powiat Innsbruck-Land był w stanie zapobiec wjazdowi do Austrii”. „Pociąg znajduje się teraz na stacji granicznej Brenner na terytorium Włoch” – dodał minister.

Nahammer oświadczył, że „dalsza procedura jest obecnie koordynowana i sprawdzana wspólnie z władzami włoskimi; jestem w stałym kontakcie ze starostą krajowym (Tyrolu – PAP) Güntherem Platterem, by doradzić w sprawie dalszego postępowania”. „W każdym razie pociąg został zatrzymany” – zaznaczył minister.

Zobacz także: Już kilkadziesiąt osób chorych i ofiary śmiertelne we Włoszech z powodu koronawirusa

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

forsal.pl / www.oe24.at / pap / kresy.pl

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz