Krzysztof Bosak w Sieradzu: bronimy interesu narodowego

W niedzielę Krzysztof Bosak kandydat Konfederacji na prezydenta Polski odwiedzał swoich wyborców w Sieradzu. Przekonywał, że będzie bronił interesu narodowego.

W ramach kampanii wyborczej na urząd prezydenta, Krzysztof Bosak odwiedził Sieradz. Podczas rozmowy z mediami mówił o ochronie interesu narodowego. Jak poinformował jest to jeden z filarów jego kampanii.

“W ostatnich dniach premier Mateusz Morawiecki zapowiedział w Brukseli poparcie Polski dla trzech nowych podatków unijnych” – mówił. “W naszej ocenie naszym interesem narodowym, naszą racją stanu jest suwerenność w sprawach podatkowych, a więc żeby żadne podatki nie były podnoszone na poziomie unijnym”.

Kandydat na prezydenta ustosunkował się również do sprawy Mariana Banasia. “W nadzorze nad służbami specjalnymi zostały popełnione fatalne błędy, tego całego zamieszania by nie było gdyby służby działały prawidłowo, prawidłowo weryfikowały oświadczenia składane przez kandydatów na najważniejsze urzędy w państwie”.

Według posła, służby specjalne działają w ten sposób aby “zabezpieczyć się przed ewentualnym pożarem w kampanii wyborczej”. Wskazywał, że nadużywanie władzy przez resorty siłowe nie jest dla niego niczym nowym. “Działacze ze środowisk, które dzisiaj są w Konfederacji byli wiele razy, bez żadnych dowodów przetrzymywani w areszcie” – mówił.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zjazd Elektorów Konfederacji w wyniku głosowań wybrał kandydata w tegorocznych wyborach prezydenckich. Został nim poseł Krzysztof Bosak, który w ostatnim głosowaniu wygrał z Grzegorzem Braunem. Jak informowaliśmy, w prawyborach brali udział Konrad Berkowicz, Krzysztof Bosak, Grzegorz Braun, Artur Dziambor, Janusz Korwin-Mikke, Paweł Skutecki, Krzysztof Tołwiński, Jacek Wilk i Magdalena Ziętek-Wielomska. Pod względem liczby mandatów elektorów indywidualnie najwięcej głosów elektorskich po zjazdach miał wiceszef Ruchu Narodowego, poseł Krzysztof Bosak (115), za nim poseł Grzegorz Braun z Partii Korony Polskiej (77), a dalej poseł Artur Dziambor (51). Jednocześnie, wszyscy kandydaci partii Wolność/KORWiN, czyli Konrad Berkowicz, Dziambor, Janusz Korwin-Mikke i Jacek Wilk mieli łącznie 116 głosów elektorskich.

Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply