Biden spotkał się w Warszawie z ukraińskimi ministrami [+FOTO]

Przebywający z dwudniową wizytą w Polsce prezydent USA spotkał się w Warszawie z szefami ukraińskich resortów obrony i spraw zagranicznych.

W sobotę w Warszawie doszło do spotkania prezydenta USA Joe Bidena z minister obrony Ukrainy Ołeksijem Reznikowem i ministrem spraw zagranicznych Ukrainy Dmytrem Kułebą – podała Polska Agencja Prasowa. W spotkaniu uczestniczyli sekretarz stanu USA Antony Blinken i szef Pentagonu Lloyd Austin.

Amerykański prezydent dołączył do spotkania szefów resortów obrony i spraw zagranicznych Ukrainy i USA, które odbywało się w Warszawie. Wcześniej Ołeksij Reznikow zapowiadał, że rozmowy będą dotyczyć współpracy politycznej i wojskowej.

Po spotkaniu Reznikow napisał na Twitterze, że ocenia rozmowy z “ostrożnym optymizmem”. Przekazał też, że rozmawiano o pilnych potrzebach ukraińskiej armii.

“Prezydent Biden powiedział: +Ukraina zainspirowała cały świat+. Zachęcająco. Żyjemy w dobie ukrainocentryzmu, ale we wzajemnej walce ze wspólnym wrogiem” – dodał ukraiński minister obrony.

Jak zauważa agencja AFP, było to pierwsze spotkanie Joe Bidena z przedstawicielami najwyższych władz Ukrainy od początku rosyjskiej inwazji na ten kraj.

CZYTAJ TAKŻE: Awaria samolotu, którym prezydent Duda leciał na spotkanie z Bidenem [+VIDEO]

Kresy.pl / pap.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply