Sekretarz stanu USA Antony Blinken oświadczył w piątek, że po stronie Rosji nie widać chęci zaangażowania się w dyplomację, by zakończyć wojnę na Ukrainie. Wyraził opinię, że Rosja zmierza raczej w odwrotnym kierunku.

Blinken podkreślił, że Rosja nie chce angażować się w dyplomatyczne zakończenie wojny. “Wszystko wskazuje na to, że prezydent Putin nie chce angażować się w dyplomację, lecz nadal dąży w przeciwnym kierunku” – wskazał, cytowany przez agencję Reuters.

“Rozważymy wszelkie sposoby na podjęcie rozmów dyplomatycznych z Rosją, jeśli będzie do tego jakakolwiek okazja” – dodał. Wyraził opinię, że Rosja zmierza raczej w odwrotnym kierunku.

Blinken wypowiadał się w piątek w Waszyngtonie na wspólnej konferencji prasowej z francuską minister spraw zagranicznych.

Zobacz także: Media: konflikt w Partii Republikańskiej – chodzi o pieniądze dla Ukrainy

Jak informowaliśmy, w piątek sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin rozmawiał telefonicznie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. To druga znana rozmowa obu polityków od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

To druga znana rozmowa obu polityków od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pierwsza miała miejsce w maju. Austin miał wówczas wezwać swojego rosyjskiego odpowiednika do rozważenia zawieszenia broni.

Zobacz także: „Nie będziemy rozmieniać się na drobne” – Biały Dom o zagrożeniu nuklearnym

reuters.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • elbezet
   elbezet :

   “.. jeden z największych terrorystów świata ?”
   Bój się Buga hultaju.
   Ten Blinken należy do “Braci Starszych”, ci nie terroryzują i wystawiają laurki tylko robią geszefty.
   „The Jerusalem Post z dumą prezentuje listę 50 najbardziej wpływowych Żydów z 2022 roku. Wiele osób wpływa na świat, w którym żyjemy i wpływa na nasze codzienne życie. W tym roku staraliśmy się stworzyć listę prezentującą różnorodność narodu żydowskiego, a jednocześnie wyróżniającą ludzi ze wszystkich dziedzin życia – rządu, sztuki, medycyny, literatury i nauki”
   Zełenski wyprzedził takie osoby jak Jair Lapid, Benjamina Netanjahu, czy Antonego Blinkena.

 1. jaro7
  jaro7 :

  Wasza dyplomacja i “wprowadzanie demokracji” pokazują jak wy dążycie do pokoju.Ruscy naruszyli interesy pewnej nacji to zaczęła się nieprawdopodobna nagonka na nich.A kłamstwa,hipokryzja i manipulacje w tym temacie sa ewenementem na skalę światową.