Szef Pentagonu rozmawiał z Szojgu. To druga rozmowa od początku wojny

Sekretarz obrony Stanów Zjednoczonych Lloyd Austin rozmawiał telefonicznie z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. To druga znana rozmowa obu polityków od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę.

Rozmowa miała miejsce w piątek rano. Rzecznik Pentagonu zwrócił uwagę, że szefowie obrony USA i Rosji rozmawiali w piątek przez telefon po raz pierwszy od maja – podaje serwis Politico. Sekretarz obrony Lloyd Austin i rosyjski minister obrony Siergiej Szojgu omówili „problemy bezpieczeństwa międzynarodowego, w szczególności sytuację na Ukrainie” – Politico powołuje się na komunikat rosyjskiego resortu obrony.

W czasie rozmowy Austin „podkreślił znaczenie utrzymania linii komunikacyjnych podczas trwającej wojny z Ukrainą” – zaznaczono w komunikacie Pentagonu.

To druga znana rozmowa obu polityków od rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Pierwsza miała miejsce w maju. Austin miał wówczas wezwać swojego rosyjskiego odpowiednika do rozważenia zawieszenia broni.

Zobacz także: “Nie będziemy rozmieniać się na drobne” – Biały Dom o zagrożeniu nuklearnym

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu Biały Dom opublikował nowy dokument strategiczny pt. „Strategia Bezpieczeństwa Narodowego 2022”. Zawiera on przedstawienie głównych założeń i celów amerykańskiej polityki międzynarodowej, szczególnie w zakresie bezpieczeństwa, również w aspekcie globalnym. Prezentuje też wizje rozwoju USA w aspekcie polityki zagranicznej i bezpieczeństwa.

Zobacz także: Media: konflikt w Partii Republikańskiej – chodzi o pieniądze dla Ukrainy

politico.com / defense.gov / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply