Rosoboronexport, część rosyjskiej korporacji Rostec, oraz jordańska firma Jadara Equipment and Defence Systems zgodziły się otworzyć licencjonowaną produkcję przeciwpancernych pocisków kierowanych Kornet-E w Jordanii – poinformowała w środę firma.

Jak poinformowała w środę rosyjska korporacja Rostec, Rosoboronexport i jordańska firma Jadara Equipment and Defence Systems zgodziły się otworzyć licencjonowaną produkcję przeciwpancernych pocisków kierowanych Kornet-E w Jordanii.

W ramach trwającej właśnie wystawy IDEX-2021 w Abu Zabi strony uzgodniły zorganizowanie licencjonowanego montażu pocisków 9M133-1 i 9M133F-1 dla systemu PPK Kornet-E.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Kornet-E to jeden z najbardziej skutecznych i poszukiwanych systemów przeciwpancernych na światowym rynku broni, co skłoniło naszych kolegów z Jordanii do rozpoczęcia wspólnej produkcji na ich terytorium” – powiedział Wiktor Kładow, dyrektor ds. współpracy międzynarodowej i polityki regionalnej korporacji Rostec.

Kornet-E przeznaczony jest do niszczenia czołgów, bojowych wozów opancerzonych z pancerzem reaktywnym o maksymalnym zasięgu ognia 5,5 km. Ponieważ Kornet-E może wystrzelić pociski za pomocą kumulatywnych głowic z ładunkiem tandemowym, zaprojektowanych głównie do niszczenia ciężko opancerzonych obiektów, ale także pocisków z termobaryczną głowicą wybuchową, jest to wysoce skuteczna defensywna broń szturmowa do eliminacji szerokiego zakresu celów na polu bitwy.

Zobacz też: Milrem Robotics zaprezentuje system Type-X na targach IDEX-2021

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W ramach międzynarodowej współpracy zbrojeniowej sześć obcych krajów poinformowało również Rostec o chęci zakupu najnowszego rosyjskiego czołgu T-14 Armata. T-14 nie walczy sam, ale jako część grupy taktycznej, która jest cały czas objęta ujednoliconym systemem kontroli. W skład grupy mogą wchodzić bojowe wozy piechoty, działa samobieżne, czołgi T-90 i helikoptery szturmowe.

Zobacz też: Premiera samobieżnej haubicy 155 mm DITA na wystawie IDEX 2021 [+WIDEO]

Kresy.pl/Rostec

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz